YAZARLAR

2014 yılı Mart ayının 23’ünde başarılı bir şekilde Yüksek Öğretime geçiş sınavının birincisini gerçekleştiren Seydişehir, 27 ve 28 Eylül günlerinde de Kamu Personeli Seçme Sınavı ’nı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.
Hatırlanacağı üzere bu sınavların Seydişehir’de yapılması Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin’in girişimleri ile başladı, ÖSYM başkanlığının almış olduğu karar ve hükümetin desteği ile gerçekleştirildi.
Her iki sınav öncesinde, sınav esnasında ve sonrasında Kaymakamlık ve Belediye gerekli önlemleri aldı.
Belediye Başkanlığı sınava girmek için gelenlerin gerek barınma gerekse gıda ihtiyaçlarının karşılanması için esnafları uyardı.
Kamuya ait ve özel araçların sınav saatleri içinde klakson çalmamaları ve gürültü yapmamaları konusunda gerekli uyarılarda bulunuldu.
23 Mart 2014 günü, Yüksek Öğretime geçiş Sınavı 14 ayrı binada, 190 salonda, 600’e yakın sınav görevlisinin nezaretinde 3.265 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilmişti.
Kamu Personeli Seçme Sınavı ise 27.09.2014 Cumartesi günü saat 09:30 da başladı. 120 dakika süre ile 2 oturumda yapıldı. 2014 Kamu Personel Seçme Sınavına olmak üzere 3877 aday girdi.
Gerek Yüksek Öğretime geçiş Sınavı süresince ve gerekse Kamu Personeli Seçme Sınavı süresince hiç bir olumsuz durum yaşanmadı.
Halkımız sınav öncesinde sınav sırasında sınava giren adayların rahatsız olmaması için gerekli hassasiyeti gösterdi.
İşin açıkçası asıl sınavı Seydişehir halkı verdi.
Her iki sınav öncesinde ve sınav sonrasında öğrenciler, sınav esnasında ise aileleri ile bire bir görüştüm. “Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Seydişehir’de gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Sınavın Seydişehir’de yapılmasında büyük pay sahibi olan başta Selçuk Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Hükümetimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.”
Ancak halkımızın bir önemli isteği daha var.
AÇIK ÖĞRETİM SINAVI
Bölge halkı Yüksek Öğretime geçiş Sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavının Seydişehir’de yapılmasından son derece memnun olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.
Bu sınavlarda 150.000’nin üzerinde bir nüfusa hitap edildiğini belirten vatandaşlar, Açıköğretim sınavlarının da Seydişehir’de yapılması gerektiğini bu konuda ilgililerin ve yetkililerin gerekli adımları atması gerektiğini dile getirdiler.
MESAJLARDAN BİR TANESİ
Sınavların Seydişehir’de yapılması ile ilgili vatandaşlarımızdan yoğun mesaj aldım, bu mesajlardan bir tanesini paylaşıyorum.
Abdullah bey; “Sizin gibi Seydişehir sevdalılarını Allah başımızdan eksik etmesin Yükseköğretime Geçiş Sınavının ve Kamu Personeli seçme sınavlarının burada yapılmasından dolayı esnaflarımız çok güzel iş yaptı. İsteğimiz açık öğretim sınavlarının da burada yapılması. Bazı kendini bilmezler engel olmazsa bu da gerçekleşecektir. Kimse kusura bakmasın Seydişehir marka şehir”
TÜFEKÇİ BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR
Son günlerde Konya Milletvekili Harun Tüfekçi Konya ve Bölge için önemli hizmetlere imza atıyor.
Açıköğretim sınavlarının Seydişehir’de yapılması için gerekli girişimleri yapması, bölge halkının ortak isteğidir. Bu sebeple Milletvekili Harun Tüfekçi’yi bu konuda göreve davet ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Darısı Açıköğretim Sınavına
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.