Ruşeym Torku

Daha 14 Yaşındaydı

  • Giriş Tarihi: 9.01.2014 13:23
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
Daha 14 Yaşındaydı

Konya’da okulda rahatsızlanan eve geldikten sonrada fenalaşınca hastaneye kaldırılan 14 yaşındaki ortaokul son sınıf öğrencisi kalp krizinden hayatını kaybetti.

Why Note!?

Olay, merkez Selçuklu İlçesi Işıklar Mahallesi Duranbey Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 14 yaşındaki Büyük Bayram Ortaokulu son sınıf öğrencisi Ali Emir Koçyiğit, sabah gittiği okulda rahatsızlanarak rehber öğretmeni ve arkadaşlarıyla bahçeye çıktı. Bir süre burada duran Koçyiğit, arkadaşlarına ” bugün öleceğim heralde, sizden ayrılmak beni üzer” diyerek takıldığı öğrenildi. Öğretmenlerin hastane ve evine gönderme teklifini kabul etmeyen Koçyiğit, kendime geldim diyerek derslere girdiği ardından ise gittiği dedesinin evinde tekrar rahatsızlandığı ortaya çıktı. Dedesi tarafından Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne götürülen Koçyiğit, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ne yönlendirildi. Hastanede kontrolden geçmek için sıra bekleyen Koçyiğit, biranda yere yığılarak hayatını kaybetti.
14 yaşındaki Ali Emir Koçyiğit, morga kaldırılarak otopsi yapıldı. Otopside Koçyiğit’in kalbinde delik olduğu ortaya çıktı. Daha önce bilinmeyen kalbindeki delik nedeniyle kalp krizi geçirip hayatını kaybeden 14 Koçyiğit, bugün Tekke Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından ailesi ve yakınları tarafından toprağa verildi.
Öğrencilerini kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Büyük Bayram Ortaokulu Müdürü Mehmet Çağlayan, “Ali Emir, dün gündüz okuldaydı. Rahatsızlanınca hava alması için arkadaşları tarafından açık havaya çıkarılmış. Orada arkadaşlarına ben öleceğim diyerek takılmış. Rehber öğretmenimiz de hastaneye ve evine göndermek istemiş ancak öğrencimiz iyiyim diyerek kabul etmemiş. Dedesinin yanına gidince de tekrar rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. Hepimizin başı sağ olsun çok üzüldük” dedi.> Yeni Meram >Arşiv > Daha 14 Yaşındaydı
HABER YORUMLARI