kapat
Ruşeym Torku

Cüneyt Arcayürek hayatını kaybetti

  • Giriş Tarihi: 23.06.2015 15:04
  • Güncelleme Tarihi: 15:16
Cüneyt Arcayürek hayatını kaybetti

Ünlü gazeteci yazar Cüneyt Arcayürek 87 yaşında saat 14.30 'da hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek, yaklaşık bir buçuk aydır yatarak tedavi gördüğü Medicana International Ankara Hastanesi’nde saat 14.30’da yaşamını yitirdi.

İki hafta önce durumu ağırlaşan Arcayürek için açıklamada bulunan doktoru Gülay Kılıç, “Uzun süredir tedavisinin sürmekte olduğu sağlık sorunlarının ağırlaşması ve buna bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Mayıs 2015 tarihinde yoğun bakım merkezimizde tedavi altına alınmıştır. Ancak Sayın Arcayürek’in sağlık durumunun ciddiyeti ve kritiği uzman hekimleriminizin yoğun çabasına rağmen devam etmektedir” demişti.

 

Cüneyt Arcayürek kimdir?

Cüneyt Arcayürek  Türk gazeteci, yazar.

Gazeteciliğe 1947’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin yayın organı olan Ulus gazetesinde başlamıştır. Sırasıyla Ankara Akşam haberleri, Kudret, Vatan, tekrar Ulus, Anka Haber Ajansı, Akis, Hürriyet, Tercüman, Milliyet, Güneş ve Bugün gazetelerinde çalışmıştır. Milliyet gazetesinde ve Metin Toker’in yayımladığı Akis dergisinde hem yazarlık hem de genel yayın müdürlüğü yapmıştır. Büyük yankılar uyandıran, çeşitli soruşturmalar ve davalar açılmasına yol açan ancak kendine Yılın Gazetecisi ünvanını kazandıran “Johnson’un Mektubu” haberiyle ün sağlamıştır. Barış Harekatı’ndan sonra Kıbrıs’a ilk giren gazeteci olmuştur.

Cumhuriyet gazetesinin başsayfasında Güncel isimli köşenin yazarıdır. KanalTürk’te, Tuncay Özkan ile birlikte Pazar günleri yayınlanan Politika Durağı adlı programı sunmuştur.

Süleyman Demirel’in cumhurbaşkanlığı döneminde eski danışmanıdır.

 > Yeni Meram >Güncel > Cüneyt Arcayürek hayatını kaybetti
HABER YORUMLARI