Torku Jelifest

Çumra’da Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı

  • Giriş Tarihi: 17.06.2015 13:51
  • Güncelleme Tarihi: 13:51
Çumra’da Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı

Konya’nın Çumra İlçe Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla gıda ve içecek satışı yapılan iş yerlerinin denetimlerini artırdı.

Mutlu Akü

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, ilçe genelinde periyodik olarak devam eden zabıta denetimlerinin Ramazan ayıyla birlikte sıklaştırılarak devam ettiğini ifade etti. Özellikle fırın, kahvehane, çay ocağı, pastane, lokanta ve imalathaneler gibi sıhhi iş yerlerinin kontrol edilmesine önem verdiklerini dile getiren Başkan Oğuz, denetimlerde en çok temizliğe ve gramaja önem verdiklerini vurguladı. Amaçlarının daha düzenli bir Çumra olduğuna dikkat çeken başkan Oğuz, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ve halkın sağlıklı bir şekilde Ramazan ayını idrak etmeleri konusunda çalıştıklarını kaydetti.
Başkan Oğuz, “Vatandaşımızın hizmet aldığı yerler çok önemlidir. Hem sıhhi açıdan hem de temizlik açısından iş yerlerinin kontrolü halk sağlığı için önem arz etmektedir. Bu düşünce ile kontrollerimizi sıklaştırdık ve sürekli olarak denetimlerimiz devam edecek” dedi.> Yeni Meram >Konya > Çumra’da Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı
HABER YORUMLARI