Torku Jelifest

Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya’da

  • Giriş Tarihi: 30.03.2015 16:24
  • Güncelleme Tarihi: 16:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim bildirgesini okudum” diye beyanı olmadığını vurgulayarak, “Muhalefet seçim beyannamelerini bana gönderirse memnuniyetle yardımcı olurum” dedi.

Mutlu Akü

Slovenya’ya resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile görüştü.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Başkanlık sistemiyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğüne ilişkin ifadeleri konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

”Ben seçim bildirgesini okudum’ diye bir beyanım olmadı. Sadece Sayın Başbakan, başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini benimle paylaştığını ve bizzat başkanlık sistemiyle ilgili bölümü kendisinin yazdığını, yazacağını bana söyledi. Benim de düşüncelerimi bu noktada istedi. Ben de düşüncelerimi kendisiyle paylaştım. Fakat muhalefet eğer seçim beyannamelerini bana gönderirse, ben kendilerine memnuniyetle yardımcı olurum. Hele hele başkanlık sistemiyle ilgili gönderirse, çok daha benim için de isabetli olur. Çünkü bu mesafe almaktır.”

“12 bin 500 kişilik liste var”

Toplantıda soruları yanıtlayan Erdoğan, DAEŞ ile mücadele konusunda şunları söyledi:

“Şu anda bizim ülkemize giriş yasağı koyduğumuz yaklaşık 12 bin 500 kişilik bir liste söz konusu. Yakalayıp gönderdiğimiz sayı ise bin 250 civarındadır. Tabii bunların isimleri gösterilmesi gerekir ki biz de bunlara müdahale etme şansını elde edelim. Aksi takdirde bizim gelen her turisti paketleyip göndermemiz lazım. Bu da insan hakları açısından yanlış bir şey.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yemen’e düzenlenen hava harekatıyla ilgili de “Suudi Arabistan’ın başlattığı harekatın, lojistik, istihbari bu konularda her türlü desteği verebileceğimizi açıkça söyledik. Her an bu harekatın da başlıklarını verdiğim konularda yanında olduğumuzu söyledik. Şu anda aynı noktadayız” dedi.> Yeni Meram >Dünya > Cumhurbaşkanı Erdoğan Slovenya’da
HABER YORUMLARI