Torku Jelifest

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz 15 Temmuz’da tarihe altın harflerle geçecek bir zafer kazandı

  • Giriş Tarihi: 15.07.2020 16:46
  • Güncelleme Tarihi: 16:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz 15 Temmuz’da tarihe altın harflerle geçecek bir zafer kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "O gece milletimiz 83 milyon yekvücut olarak tarihe altın harflerle geçecek, asla unutulmayacak, üzerinde hep konuşulacak bir zafer kazandı." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programda şehit ailelerine hitap etti.

Erdoğan, “O gece milletimiz 83 milyon yekvücut olarak tarihe altın harflerle geçecek, asla unutulmayacak, üzerinde hep konuşulacak bir zafer kazandı. 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin tüm terör örgütlerine ağır darbeler indirmesinin gerisinde FETÖ virüsünün bünyeden temizlenmesi vardır.” dedi.

“36 ülkede fitne yuvalarının kapanmasını sağladık”

FETÖ ile mücadelenin sürdüğüne dikkati çeken Erdoğan: şöyle konuştu:

“Bugüne kadar 100’ün üzerinde firari FETÖ’cü teröristi, yurt dışında saklandıkları inlerinde bulduk ve yargıya teslim ettik. Örgüte ait 18 ülkedeki 214 okulun Türkiye Maarif Vakfı’na devredilmesini, 36 ülkede de bu fitne yuvalarının kapatılmasını sağladık. Son FETÖ’cü de hukuk önünde hesap verene kadar yurt içinde ve yurt dışında bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz 15 Temmuz’da tarihe altın harflerle geçecek bir zafer kazandı
HABER YORUMLARI