Torku Jelifest

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Haziran’dan sonra ilk kez konuşuyor

  • Giriş Tarihi: 11.06.2015 12:52
  • Güncelleme Tarihi: 12:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Haziran’dan sonra ilk kez konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran'dan sonra ilk kez konuşuyor. Erdoğan, 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez konuştu. Seçim sonrası açıklama yapan Erdoğan, 3 gündür açıklama yapmamıştı. Uluslararası öğrenciler mezuniyet törenine katıldı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Türkiye bursları kapsamında ülkemizde eğitim gören öğrencilerle ilgili çok çarpıcı örnekler var. Biraz önce de izlediğimiz Ugandalı Cemil bunlardan biri. Bugün kendisi Erciyes Üniversitesi’nde eğitimini sürdürüyor. Kolombiya’nın bir köyünde başvuru yapan bir öğrencimiz de mülakat yerine gidece para bulamıyor. O öğrenci bugün Türkiye burslusu olarak eğitim görüyor.

Türkiye bursları sağladığı eğitimlerle değil, öksüzün elinden tuttuğu için değerlidir. Türkiye’de bu burslarla eğitimini tamamlayıp ülkesinde üst düzey olarak çalışan çok sayıda insan bulunuyor. Bu hizmetlerde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bu hizmetler için arkadaşlarıma her türlü desteği verdim vereceğim.> Yeni Meram >Güncel > Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Haziran’dan sonra ilk kez konuşuyor
HABER YORUMLARI