Torku Jelifest

Çukurçimen, Yeşildere ve Yaylacık’ta şenlik

  • Giriş Tarihi: 3.07.2017 12:08
  • Güncelleme Tarihi: 12:08
Çukurçimen, Yeşildere ve Yaylacık’ta şenlik

AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Mustafa Torun ve beraberindeki heyet Çukurçimen, Yeşildere ve Yaylacık mahallelerinde düzenlenen şenliklere katıldılar.

Mutlu Akü

AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Mustafa Torun ve beraberindeki heyet Çukurçimen, Yeşildere ve Yaylacık mahallelerinde düzenlenen şenliklere katıldılar.

Meram ilçesi Çukurçimen ve Yeşildere mahalleleri ile Seydişehir’in Yaylacık (Nuzumla) Mahallesi’nde düzenlenen şenliklere AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Mustafa Torun, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, meclis üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ŞENLİKLER KARDEŞLİK RUHUNU GELİŞTİRİYOR”

Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin son zamanlarda fazlasıyla ihtiyaç duyulduğu günlerde bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığına dikkat çeken AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, “Yapılan faaliyetlerin buradaki kardeşlik ruhunu geliştireceğini; kucaklaşmaların birbirimize bağlılığımızın devamını ortaya koyacağını görüyoruz. Bu manada bu tür çalışmaların bundan sonra da devam etmesini canı gönülden temenni ediyorum” dedi.

“TOPLUMU AYAKTA TUTAN KÜLTÜRDÜR”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Millet olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde birlik ve beraberlik oldukça önemli. Köy şenliklerinin de birlik ve beraberliğimize katkısı azımsanamayacak ölçüde büyük. Bireyleri, aileleri, toplumları ayakta tutan kültürdür. Kültürün temelinde de ananelerimiz, geleneklerimiz, göreneklerimiz, örf ve adetlerimizin yaşatılması vardır. Bu şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“YENİ MAHALLELERİN İHTİYAÇLARINI GİDERİYORUZ”
6360 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte Çukurçimen köyünün mahalle olarak Meram Belediyesi’ne bağlandığını hatırlatan Başkan Toru, “22 köy ve 6 belde olmak üzere toplam 28 mahalle aynı yasa ile belediyemize bağlandı. Bu mahallelerimizin pek çok eksiği vardı. Belli bir program dahilinde bu mahallelerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİ MİLLET YAPAN DEĞERLER VAR”
Meram Kaymakamı Resul Çelik ise, “Milletleri millet yapan bazı değerler var. Bizler bu değerleri hem yaşatmalıyız hem de bizden sonra gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu şenlikleri çok anlamlı ve çok kıymetli buluyorum. Bizleri böyle nezih bir ortamda bir araya getiren muhtarımıza ve dernek başkanımıza çok teşekkür ediyorum. En kötü gününüz şenlik gibi güzelliklerle dolu olsun” diye konuştu.

“YENİ TÜRKİYE’NİN KAPILARINI AÇTINIZ”

“Bu milletin terazisi gerçekten dirhem şaşmıyor” diyen AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli de 16 Nisan’da yapılan halk oylamasının sonucunun önemiyle ilgili şunları kaydetti: “Halk oylamasında vermiş olduğunuz destek o kadar önemsenecek bir destek ki; bir zamanı yok ettiniz, bir zamanı açtınız. Yani yeni bir Türkiye’nin kapılarını açtınız. Tarihi ve kültürel değerleri bize ait olmayan parlamenter sistemin yerine bu milletin birliğini beraberliğini tesis edecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni koydunuz. Uyum yasaları çıktıkça bu sistemle ilgili önyargıları olan kardeşlerimizin de bu sisteme destek ve güveni artacak. Cumhurbaşkanımız ve partimizin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2023, 2051 ve 2071 hedeflerine çok kısa zamanda ulaşacağız inşallah.”> Yeni Meram >Konya > Çukurçimen, Yeşildere ve Yaylacık’ta şenlik
HABER YORUMLARI