Torku Jelifest

Çözüm bekliyorlar

  • Giriş Tarihi: 29.09.2017 10:12
  • Güncelleme Tarihi: 10:15
Çözüm bekliyorlar

Çocukları Çumra’da eğitim gören veliler, servis sorunlarına bir çözüm bekliyor. Seslerini duyurabilmek için AK Parti Konya İl Başkanlığı önünde bir araya gelen veliler, sorunlarının çözülmesini istiyorlar

Çocukları Çumra’da eğitim gören veliler, servis sorunlarına bir çözüm bekliyor. Seslerini duyurabilmek için AK Parti Konya İl Başkanlığı önünde bir araya gelen veliler, sorunlarının çözülmesini istiyorlar

TEOG sınavıyla Çumra’daki okulları kazanan bazı öğrenciler, servis sorunları nedeniyle eğitimlerine devam edemiyorlar. Bu yıl servis sorunuyla karşı karşıya kalan öğrencilerin velileri, sorunlarına bir çözüm bulunamadığı için AK Parti Konya İl Başkalığı’nın önünde bir araya geldiler. İl Başkanlığı önünde toplanan veliler, sorunlarının çözülmesi için yetkililere seslendiler.

SORUNLARINA BİR ÇARE ÜRETİLMİYOR

Çocukları servislerle Çumra’daki okullara götürülemeyen öğrencilerin velileri, imkânları sınırlı olduğu için kendileri de çocuklarını Çumra’ya götürmekte zorluk yaşıyor. Çocuklarının güvenli bir şekilde okullarına gitmesini isteyen veliler 15 gündür servis sorunuyla mücadele ediyor. Okulların açıldığı günden beri doğru düzgün okula gidemeyen öğrencilerin sesi olan veliler, bazı yetkilerin bir çözüm bulamadığı için AK Parti İl Başkanlığı’nın önünde toplandıklarını söylediler. Yetkililerin sorunlarına bir çare üretemediklerini ifade eden veliler ne yapacaklarını şaşırmış durumda.

15 GÜN AMA SORUN HALEN ÇÖZÜLMEDİ
Kendi imkânlarıyla çocuklarını Çumra’daki okullara göndermeye çalışan veliler, diğer ilçelerde servis sorunun yaşanmadığını sadece Çumra’da servis sorunun yaşandığını ileri sürdüler. Yetkililerin iki hafta içinde sorunlarını çözeceklerini ifade etmelerine rağmen hala sorunun çözülmediğini belirten veliler, hem öğrencilerin hem de velilerin mağdur edildiğini söylediler.

SORUN ÇÖZÜLMEZSE OKULA GİDEMEYECEKLER
Seslerini duyurabilmek için AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın önünde toplanan veliler, “Çocuklarımızı Çumra’daki okullara kayıt ettirdiğimiz zaman servis sıkıntısının olmadığını söylediler. Çocuklarımız evlerinden alınsın ve okullarına bırakılsın, biz veliler sadece bunu istiyoruz. Bize sunulan çözüm ise çocuklar evlerinden alınıp Eski Garaj’a bırakılacak ve oradan da ilçeye giden yolcu otobüsü öğrencileri Çumra otogarına götürecek yönünde. Çocuklarımız otogardan da yürüyerek okulla gidecek. Böyle bir çözüm önerisi nerede görülmüş. Kimse sorunumuzla ilgilenmiyor. Veliler olarak çok zor durumdayız ve çocuklarımız da mağdur ediliyor. Hava şartları şuanda iyi ama kış ayı gelince ne yapacağımızı bilmiyoruz açıkçası. Çoğu öğrencimiz okula gidemediği için izin almak zorunda kaldı ve derslerinden geri kaldı. Zorunlu eğitim diyorlar ama eğitime engel oluyorlar. C plakalı servisler ile çocuklar Çumra’ya taşındıkları zaman 800 lira gibi bir maliyetin olacağını söylüyorlar ama her velilin bu parayı ödeme imkânı da yok açıkçası. Madem böyle sorunlar yaşayacaktık en başından söyleseydiler biz velilerde çocuklarımızı Çumra’ya göndermezdik. Eğitime katkı da bulunmuyoruz, engel oluyoruz. Eğer sorunumuz çözülmezse çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz” şeklinde konuştular.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Çözüm bekliyorlar
HABER YORUMLARI