Ruşeym Torku

Coşkuyu Yaşadılar

  • Giriş Tarihi: 23.04.2013 15:57
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Coşkuyu Yaşadılar

Sağlık Kasabası ve Sağlık İlkokulu’na yönelik düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kasaba halkıyla kutlandı.

Why Note!?

SELÇUK Üniversitesi ve Konya İl Millli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konya’nın Meram İlçesi’ne bağlı Sağlık Kasabası ve Sağlık İlkokulu’na yönelik düzenlenen ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kasaba halkıyla beraber Sağlık İlkokulu’nda kutlandı. Programda Sağlık Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Çiçek, 1 yılı aşkın süredir devam eden sosyal sorumluluk projesi nedeniyle Selçuk Üniversitesi’ne müteşekkir olduklarını belirterek Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i ‘Fahri Hemşehri’ ilan ettiklerini söyledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Günüç’ün vefatı nedeniyle Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in katılamadığı programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Akgemci, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın Eşi Hatice Doğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in Eşi Hatice Gökbel, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Sağlık Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Çiçek çevre ilçelerin belediye başkanları, öğretim üyeleri, okul öğretmenleri, kasaba halkı ve öğrenciler katıldı.

OKUL KÜTÜPHENESİ VE DİL SINIFI AÇILDI

Etkinliklerin hemen öncesinde Selçuk Üniversitesi’nin yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında oluşturulan okul kütüphanesinin ve dil sınıfının açılışı gerçekleştirildi. Kütüphane ve dil sınıfı hakkında branş öğretmenlerinden bilgi alan Hatice Doğan ve beraberindeki heyet, öğrencilerin tasarımlarından oluşan sergiyi de gezdi.

“BİZE HAYAT VERDİNİZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri’nin açılış konuşmasını yapan Sağlık İlkokulu Müdürü Fatih Bayram, “Çocuklarımızı insanlığa hizmet bilinciyle yetiştirmek için çaba gösteriyoruz. Selçuk Üniversitesi’yle eğitimlerden sosyal ve sportif aktivitelere, sağlık taramalarına kadar birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu konuda bize destek sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Bize hayat verdiniz. Teşekkürler Selçuk Üniversitesi” dedi.

GÜRSOY, “BEN DE KÖY OKULUNDA OKUDUM”

Selçuk Üniversitesi’nin Sağlık Kasabası’nda ciddi gelişmelere imza attığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise, “Ben de bir köy okulunda okumuştum. Onun için okulu gezerken çok duygusal anlar yaşadım. Onun için okulun hem fiziki hem eğitim hem de sosyal şartlarının iyileştirilmesinde yapılan gelişmeleri gördüm ve bu projeye destek veren herkese teşekkürü bir borç bilirim. Öğrencilerimizin başarılarını artırmak için onların kitap okumalarına yardımcı olmalıyız. Bu konuda anne-babalara düşen görevler çok büyük. Bu sorumluluğun farkında olarak çocuklarımıza yaklaşmanızı temenni ediyorum. Bu güzel proje için de Selçuk Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EN RENKLİ 23 NİSAN

Açılış konuşmalarının ardından Sağlık İlkokulu ve Selçuk Üniversitesi’nin ortaklaşa hazırladığı programa geçildi. Ortaokul öğrencileri halkoyunları gösterisi sunarken, okul öğretmenlerinden Mustafa Seyrek’in bağlaması eşliğinde okul korosu çocuk şarkıları seslendirdi. Ana sınıfı öğrencilerin ‘Kelebekler ve Böcekler’, 6’ncı sınıf öğrencilerinin ‘Ses ve Anadolu’, 7’nci sınıf öğrencilerinin ‘Aşuk ile Maşuk’ isimli gösterisi sergilendi. Gösterilerin ardından öğrencilerin ‘Ispanaklı Yumurta’, ‘Tabutçu Recep’ ve‘Nasrettin Hoca’ skeçleri izleyenleri kahkahaya boğdu. Selçuk Üniversitesi’nin teakwondodaki milli sporcusu Serdar Can’ın eğitim verdiği öğrencilerin hazırladığı teakwondo gösterisi izleyicilerden tam not aldı. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Mehter Takımı da marşlarıyla 23 Nisan Etkinlikleri’ne renk kattı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Coşkuyu Yaşadılar
HABER YORUMLARI