kapat
Ruşeym Torku

Çorum’dan Kulu’ya Kitap Yardımı

  • Giriş Tarihi: 23.05.2013 10:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Çorum’dan Kulu’ya Kitap Yardımı

Konya’nın Kulu ilçesinde bulunan ilkokul ve liseye Çorum Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü öğrencilerinden 865 adet kitap yardımı yapıldı.

Çorum Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü üyeleri tarafından kitap okuma bilincini uyandırmak ve farkındalık oluşturmak adına kitap toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında toplanan kitaplar, kulüp başkan yardımcısı Beyza Nurcin Yeni ve 19 üniversite öğrencisi tarafından Hitit Üniversitesi’nden mezun olan Asiye Baran’ın tavsiyesi üzerine Kulu ilçesine getirildi. Kolilere doldurulan 555 kitap Mevlana İlkokul Müdürü Cengiz Ergen’e, 310 kitap da Kulu Lisesi Müdürü Hamit Erdoğan’a teslim edildi.
Kulüp Başkan Yardımcısı Beyza Nurgin Yeni, değişik il ve ilçelerde gerçekleştirilen kampanya ile farklı okullardaki kütüphanelerini zenginleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.
Mevlana İlkokul Müdürü Cengiz Ergen, ve Kulu Lisesi Müdürü Hamit Erdoğan da, Çorum ilinden gelerek okullarına çeşitli kitaplarla kütüphanelerini zenginleştiren kulübün üyelerine teşekkür ettiklerini söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Çorum’dan Kulu’ya Kitap Yardımı
HABER YORUMLARI