Torku Jelifest

Çoruh Nehri’ne düşen işçinin kaybolması

  • Giriş Tarihi: 12.05.2015 16:05
  • Güncelleme Tarihi: 16:05
Çoruh Nehri’ne düşen işçinin kaybolması

Artvin'de Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan işçinin bulunması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Merkeze bağlı Köprübaşı Mahallesi eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü mevkisinde, 9 Mayıs Cumartesi günü, arkadaşı Fatih Doğan ile Çoruh Nehri’ni seyrederken kayarak suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Yusuf Karataş’ın (36) bulunması için Artvin ve Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve jandarmadan oluşan 30 kişilik ekip, çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Kemal Cirit’in talimatı üzerine Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JÖAK) bağlı 15 kişilik jandarma su altı timi de bölgeye gelerek arama çalışmalarına katıldı.

Ekipler, yaklaşık 15 kilometrelik alanda, nehrin her iki kıyısı boyunca ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürütüyor.

Vali Cirit ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik de olay yerine gelerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Cirit, çalışmaları takip eden kayıp işçinin oğlu Kenan, kardeşleri ve akrabalarıyla bir süre görüşerek olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Acılı aileye “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Vali Cirit, işçinin bir an bir an önce bulunması için devletin bütün imkanlarını bölgeye seferber ettiklerini söyledi.

Vali Cirit, arama kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartlarına rağmen aralıksız devam edildiğini belirterek, “Temennimiz bir an önce işçimize ulaşmak ve ailesinin acısını bir nebze olsun dindirmek” dedi.

Kayıp işçinin ailesi Erzurum’dan geldi

Öte yandan, olayın ardından Erzurum’dan gelen Yusuf Karataş’ın eşi Kübra ile 12 yaşındaki oğlu Kenan Karataş ve akrabaları, çalışmaları yakından takip ediyor.

Kübra Karataş,  eşinin yaklaşık 15 gün önce çalışmak üzere Erzurum’dan Artvin’e geldiğini ifade ederek, “Acımız çok büyük ve yüreğim yanıyor. Tam 4 gündür baraj gölünde gözü yaşlı şekilde arıyoruz. Maalesef hiçbir ize rastlayamadık. Ankara’dan gelen ekipler, AFAD ve jandarma ekipleri canla başla arıyorlar. En kısa sürede eşimin bulunmasını istiyorum. İlk günden beri bölgeye gelen sayın valimize ve jandarma komutanımıza teşekkür ediyorum. Devletimiz bütün imkanlarını eşimin bulunması için seferber etti. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

Karataş’ın akrabaları ise olayın kendilerini derinden yaraladığını kaydederek, “Barınma başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarımızı karşılayan ve arama çalışmalarına bizzat katılarak bizleri yalnız bırakmayan ^Valimize teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun” ifadesini kullandı.> Yeni Meram >Türkiye > Çoruh Nehri’ne düşen işçinin kaybolması
HABER YORUMLARI