Torku Jelifest

Çocuklarıyla hacca giden ailelere müjde

  • Giriş Tarihi: 8.09.2017 13:47
  • Güncelleme Tarihi: 13:51
Çocuklarıyla hacca giden ailelere müjde

Çocuklarıyla birlikte kutsal topraklara giden ailelere Hac Bakanlığı'ndan müjde geldi.

Çocuklarıyla birlikte kutsal topraklara giden ailelere Hac Bakanlığı’ndan müjde geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre, Türkiye’den bu yıl yaşları 0 ila 2 arası değişen 88, 2 ila 12 yaş aralığında ise 134 çocuğun aileleriyle hacca gittiği belirtildi.

Kabe’deki tavaf alanında ve şeytan taşlama alanlarında yaptıkları sevimli hareketlerle ilgi odağı haline gelen minikler, hac farizasını yerine getiren büyüklerine eşlik etti.

Türkiyeli hacıların yanı sıra özellikle Suudi Arabistanlı ve ülkede yerleşik yabancı aileler de çocuklarıyla beraber hac görevini yerine getirdi.

SUUDİ ARABİSTAN’DA HAC KREŞİ

Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığı ile Hac Bakanlığı, bu yıl aileleri hac ibadeti yapacak çocukları hac dönemi sonrasına kadar barındıracak yeni bir proje başlattı.

Mekke-i Mükerreme kentinin pilot bölge seçildiği 41 çocuk ile başlatılan uygulamada, aileleri hacca giden çocuklar kreşte yatılı olarak hac sezonu sonrasına kadar bakıldı.

Çocuklarını hac döneminde başka bir yere bırakamayacak durumda olan aileler için çok büyük kolaylık getirmesi beklenen uygulamanın ilerleyen yıllarda tüm ülkede yaygınlaştırılması bekleniyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Çocuklarıyla hacca giden ailelere müjde
HABER YORUMLARI