kapat
Ruşeym Torku

Çocukları Yurda Alınan Anne Çatıya Çıktı

  • Giriş Tarihi: 14.01.2014 17:28
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Çocukları Yurda Alınan Anne Çatıya Çıktı

Konya’da 8 çocuk annesi bir kadın, 5 çocuğunun yurda alınması ve bir çocuğunun yurttan kaçarak kayıplara karışması nedeniyle krize girerek çatıya çıkıp intihara teşebbüs etti. Bu sırada aşağıda olan kızı ise, “Anne ne olur in” diyerek ikna etmeye çalıştı.

Olay, merkez Meram ilçesi Hamidiye Mahallesi Ertuğrul Sokak’ta 5 katlı bir binada meydana geldi. İddiaya göre 8 çocuk annesi Hatice Kara’nın 3 hafta önce yaşları 2,5 ile 12 arasında değişen 5 çocuğu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürlüğü tarafından savcılık kararı ile alınarak yurda yerleştirildi. Yurtta kalan çocuklardan G.Ö. ise kaçarak kayıplara karıştı. Engelli oğlu S.Ö. ve kızı R.Ö. ile kalan anne, devlet tarafından ödenen paraları da kesilince çaresiz kaldı.
Bunalıma giren anne, bugün oturdukları evin bulunduğu binanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Annesinin çatıya çıktığını gören R.Ö.; sağlık, itfaiye ve polis ekiplerinden yardım istedi. Polis ve sağlık ekipleri gelirken R.Ö. de çatıdaki annesini, “Ne olur in anne” diyerek ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ekiplerinin çadır kurmaya başladığı sırada çatıda bir süre hareketsiz bekleyen Hatice Kara, bayılarak olduğu yere yığıldı. Sağlık, polis ve itfaiye ekipleri hemen çatıya çıkarak bayılan kadına müdahale etti.
Müdahale sırasında kadın, “Çocuklarımı elimden aldılar, onları istiyorum. Ben kimseye bir şey anlatamıyorum. Çocuklarım olmadan yaşayamam. Kayıp çocuğumu istiyorum” diye sayıkladı.
Başlarından geçen olayı anlatan 14 yaşındaki R.A. ise,” Kardeşlerimi yuvaya aldılar. Kardeşimin biri de oradan kaçmış, cevap alamadık. Annem Çocuk Esirgeme’den koruma kararıyla ilgili para alıyordu. Şimdi onu da kesmişler. Onun için görüşmeye gitmiş. Hepsi üst üste gelince annem de üzülüp çatıya çıkmış” dedi.> Yeni Meram >Arşiv > Çocukları Yurda Alınan Anne Çatıya Çıktı
HABER YORUMLARI