Torku Jelifest

Çocukları bekleyen büyük tehlike!

  • Giriş Tarihi: 2.11.2016 8:42
  • Güncelleme Tarihi: 8:42
Çocukları bekleyen büyük tehlike!

Yatmadan önce telefon ya da tabletleriyle vakit geçiren çocukların sağlık problemleriyle karşılaşma olasılıklarının çok yüksek olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan King’s College London’ın gerçekleştirdiği bir araştırma, yatmadan önce telefon ya da tabletleriyle vakit geçiren çocukların uzun vadede sağlık problemleriyle karşılaşma olasılıklarının çok yüksek olduğunu ortaya koydu.

Yaş ortalaması 14 olan 125 bin çocuğun uyku düzenlerinin gözlemlendiği araştırmada, yatmadan önce telefonlarıyla vakit geçiren çocukların sık sık uyku bozukluğu yaşadığı ve ertesi gün okullarında büyük bir yorgunlukla karşı karşıya kaldıkları belirtildi.

Çocukların yatmadan bir buçuk saat önce telefonlarıyla oynamaması gerektiğini söyleyen araştırma ekibinin başındaki Doktor Ben Carter, “Bu çocuklar obezite, bağışıklık sistemi bozukluğu ve psikolojik sorunlar yaşayabilir. Uzun ya da kısa vadede sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaları çok yüksek olasılık”ifadesini kullandı.

6 ila 13 yaş arasındaki çocukların günde 9 ila 11 saat uyuması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, telefon sahibi olma yaşının 10’a kadar düştüğünü vurguluyor.

Kaynak: Vatan


> Yeni Meram >Sağlık > Çocukları bekleyen büyük tehlike!
HABER YORUMLARI