Torku Jelifest

Çocuk kitabı yazarları öğrencilerle buluştu

  • Giriş Tarihi: 19.11.2016 14:45
  • Güncelleme Tarihi: 14:45
Çocuk kitabı yazarları öğrencilerle buluştu

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle düzenlen etkinlikte çocuk kitabı yazarları Vural Kaya ile Pelin Güneş, ilkokul öğrencileriyle bir araya geldi.

Konevi Kültür Merkezinde etkinlikte sevilen çocuk kitabı yazarları Vural Kaya ile Pelin Güneş ilkokul öğrencileriyle buluştu. ‘Neden kitap okumalıyız, kitap okumanın önemi nedir, kitap okumak bizi nereden nereye götürür’ gibi konularda görüşlerini açıklayan yazar Vural Kaya, “Sizler kitap okumakla bulunduğunuz dünyaya farklı bakabilen, düşüncelerini anlatabilen, eleştirel bakabilen insanlar olabilirsiniz. Çok kitap okurken öğretmenleriniz ve eğitimcilerin tavsiyeleri üzerine hareket etmelisiniz. Bu yaşlardan itibaren hayatınızda kitap okuma seferine başlamalısınız” diye konuştu.

“Yazı yazmanın temel kuralı kitap okumayı sevmektir”
13-14 yıldır çocuk kitapları yazdığını ifade eden Yazar Pelin Güneş ise, “Bir yarışma ile başlamıştım bu işe ve ondan sonra da hiç kopmadan devam ettim. Çok keyifli ve beni çok mutlu eden bir iş. Yayınlanan çocuk kitabı sayım 13’ü buldu. Küçüklüğümde çok hareketli bir çocuk değildim. Daha çok yalnız kalmaktan hoşlanan biriydim. Okumayı çok seviyordum. Önce okur olarak girdim bu dünyaya. Daha sonra belli bir birikimden sonra da yazmaya başladım. Kitap okumak çok ciddiye alınacak bir iş. Ben onun sayesinde bir şeyler yazabiliyorum. Şimdiye kadar okuduğum kitaplar beni besledi, hafızama yeni yeni bilgiler kattı. Yazı yazmanın temel kuralı kitap okumayı sevmektir” dedi.
Öğrencilerin sorularını cevaplayan yazarlar, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.> Yeni Meram >Konya > Çocuk kitabı yazarları öğrencilerle buluştu
HABER YORUMLARI