Torku Jelifest

Cinayet sanığına 3 müebbet ve 14 yıl hapis cezası

  • Giriş Tarihi: 9.12.2014 12:59
  • Güncelleme Tarihi: 12:59
Cinayet sanığına 3 müebbet ve 14 yıl hapis cezası

Konya’da cuma namazından çıkanlara ateş açılması sonucu 3 kişinin öldüğü, bir kişinin ağır yaralandığı olayla ilgili yargılanan sanığa, 3 kez müebbet ve 14 yıl hapis cezası verildi.

Hadim ilçesinde cuma namazından çıkanlara ateş açarak 3 kişinin ölümü, bir kişinin de ağır yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan sanık, 3 kez müebbet ve 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu yargılanan sanık Mustafa Eroğlu ile taraf avukatları katıldı.

Duruşma, Adli Tıp Kurumundan gelen raporun okunmasıyla başladı.

Raporda sanığın akli dengesinin yerinde ve cezaiehliyetinin tam olduğunun belirtildiğini ifade eden mahkeme başkanı, cumhuriyet savcısından mütalaasını istedi.

Savcı, sanığın kasten öldürme suçundan 3 kez müebbet, Mehmet Oruç’u yaraladığı için de kasten öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılmasınıistedi.

Son sözü sorulan sanık Mustafa Eroğlu, “Çok acı, çokıstırap çektim. Pişmanım” dedi.

Duruşmaya bir süre ara veren mahkeme heyeti, daha sonra kararınııkladı.

Mustafa Eroğlu; Mehmet, Mehmet Ali ve Nurettin Ayrancı‘yı kasten öldürmek suçundan 3 kez müebbet, Mehmet Oruç’u öldürmeye teşebbüs ettiğisuçlamasıyla da 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme başkanı, heyetin takdiri indirim hakkınıkullanmadığınııkladı.

– Olayın geçmişi

Hadim’e bağlı Yelmez köyünde, geçtiğimiz yıl 27 Eylül’de, cuma namazından çıkan Mehmet AliAyrancı‘ya evine giderken, Mustafa Eroğlu tarafından balkondan av tüfeğiyle ateş açılmış, Ayrancı‘nın vurulduğunu gören oğlu Mehmet ve kardeşi Nurettin Ayrancı da yardım için olay yerine geldiklerinde silahlısaldırıya uğramıştı.

Mehmet, Mehmet Ali ve Nurettin Ayrancı‘nın hayatınıkaybettiği olayda, Mehmet Oruç da ağır yaralanmıştı.> Yeni Meram >Konya > Cinayet sanığına 3 müebbet ve 14 yıl hapis cezası
HABER YORUMLARI