YAZARLAR

***

“BAZEN bir çığlık bir çığ getirir.”

***

KENDİ BİLİR DE…

Başkan Aziz Yıldırım’ın önümüzdeki savunmalarda ilk sözü şu olmuş: “Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün Fenerbahçesi..”

Ne söylediğini sayın Yıldırım’ın kendisi bilir de…. Yukarıdaki sözü geri de tepebilir! Çünkü, hakkında “görev ve yetkisizlik” kararının verilmesini isteyip reddedilmesinin ardından Çağlayan adliyesinde “Tahliye” talebinde bulunacak.

Öte yandan, eski Bakanlardan Kürşat Tüzmen, TFF Başkan adaylığından neden çekildi biliyor musunuz?.

Beklediği makama kar yağdı ve olumlu işareti alamadı. Ötesi fasa-fiso…

İşler öyle Arap saçına döndü ki…..

“2 kapılı bi handa gidiyoruz gündüz gece”

***

İSTİFA EDERSE?

TBMM’de, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Ortaklık Çerçeve Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı” üzerinde konuşan CHP’li Hasan Ören’den: “Sizin de olacağınız, tabelayı indireceksiniz. Tıpkı dün indirenler gibi. O tabela indikten sonra yerinize başkaları gelir. Buna halkın gücü yetecek.”

YİNE ŞÜKÜR…

AK Partili Ayşe Nur Bahçekapılı, Hakan Şükür’e yönelik sözlere ise, “Burada olmayan kişiyle konuşmak doğru değil. Hakan arkadaşımıza yüreğiniz ve gücünüz varsa burada olduğu zaman aynı sözleri tekrar edersiniz” dedi.

CHP’li Muharrem İnce de, “Siz CHP’nin genel sekreterliğini yapmış kişiyi bakan yaptınız. Abdülkadir Aksu doğma büyüme AKP’li mi, Cemil Çiçek doğma büyüme AKP’li mi, siz doğma büyüme AKP’li misiniz? Beraber aynı partide görev yapmadık mı? Ben sayın Hakan Şükür’ü bu kürsüde aylık takibe aldım. 4 komisyon toplantısının 3’üne katılmamış. 35 açık oylama yapılmış 25’ine katılmamış. Hiç soru önergesi vermemiş. 11 milyarı beğenmemiş, 200 milyara gitmiş televizyonda yorum yapıyor” diye kükredi.

TBMM Başkanlığı’na Balgat’taki Ömer Seyfettin Lisesi’nde ücretsiz olarak ders vermek için başvurduğunu belirten İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

Dilekçe vermişim Meclis Başkanlığına… O Lisede dersler boş geçiyor. Fizik öğretmeniyim. Sabahtan Meclis yok, gideyim ücretsiz ders vereyim… Meclis Başkanı bana izin vermeyecek, Hakan Şükür’e ayda 200 milyar liraya yorum yaptıracak. Yazık… Başbakan ona izin vermiş. Başbakan izin veremez. İzin makamı Meclis Başkanı’dır. Şükür gelecek burada konuşacak. Bizler genel başkanların marabası değiliz.”

Birincisi; meclis kurulundaki konu neydi?

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Ortaklık Çerçeve Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.”

Peki, Hakan Şükür konusu nereden çıktı?

Muharrem İnce’nin “ince”lemesinden!

TV’de yorum yapmasına Başbakan izin veremezmiş de Meclis Başkanı verirmiş. Efendiler, Başbakan Erdoğan izin verdikten sonra ne bekliyorsunuz?. Meclis Başkanı Cemil Çiçek mi “Hayır olmaz” diyecek?

İkincisi; CHP’li İnce’nin lisede boş geçen Fizik derslerine -meclis çalışmalarını etkilemeksizin- girmesinde ne sakınca olabilir?

Dikkat buyrunuz, “Doktorlar, Avukatlar, Emlakçiler, Müteahhitler, İşadamları vs..” demiyorum, “Öğretmenler… Ülkemizin geleceğini belirleyecek onlar” diyorum.

Üçüncüsü; Hakan Şükür mecliste yok iken bu tartışmaları doğru buluyor musunuz?

Kaldı ki Hakan, Milli takım kaptanlığına kadar yükselmiş, gol atma ve kaptanlık yapma rekoru kırmış, sevilen, saygı duyulan, efendi ve yardımsever kişiliğiyle bilinen, sadece Galatasaraylılar değil tüm sporseverlerin takdir ettiği bir futbolcuydu.

TV’de yorumlarını bilinçli olarak yapıyor.

Yaşanan tek sorun O’nun kazandığı para.

Ancak öylesine sert tepkiler geldi ki….

TBMM Başkanı Çiçek “Görevine dön” dedi.

Vekillikten istifa ederse ne çıkar?

Aylık geliri 11 bin liradan olur. Yani….

200 binin yanında… Solda sıfır gibi kalır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Çıkın işin içinden!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.