Torku Jelifest

Cihanbeyli Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 19.08.2015 17:43
  • Güncelleme Tarihi: 17:43
Cihanbeyli Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi tarafından başlatılan ‘Mobil Belediye’ uygulaması, ara vermeden sürüyor.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin Mobil Belediye uygulaması kapsamında durağı yeni Büyükşehir Yasasıyla mahalle hüviyeti kazanan Karabağ oldu. Belediye personeli ile mesaisine Karabağ’da başlayan Başkan Kale, bölgenin sorunlarını dinledi ve yapılan çalışmaları anlattı. Göreve gelir gelmez ilçenin kronikleşmiş sorunlarına el attıklarını ve bunların çözümü noktasında kısa sürede büyük mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Kale, Eğitimden sağlığa, ulaşımdan kültüre kadar farklı konularda önemli çalışmalarda bulunduklarını, yeni Büyükşehir Yasasına sorunsuz bir şekilde en kısa sürede uyum sağlayan belediyenin Cihanbeyli Belediyesi olduğunu kaydetti. Kale, “Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesine hizmet veriyoruz. Tabii bu büyüklük belediye çalışmaları ve hizmet noktasında belli sorunları beraberinde getiriyor. Ancak biz bu sorunların üstesinden çalışma azmimiz ve kurduğumuz organizasyonla kolaylıkla geliyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde oluşturduğumuz birimler ile Türkiye’ye örnek olduk. Şimdi de belediyeyi halkın ayağına taşıyoruz” dedi.

Hizmette sınır tanımadıklarını ve ilçeye tarihinde görülmemiş hizmetleri kazandırdıklarını ifade eden Başkan Kale, “Belediyemizin rutin hizmetlerinin en mükemmel şekilde yürütülmesinin yanı sıra halkımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik de birçok uygulamayı hayata geçiriyoruz. İlçemizi adeta şantiyeye çevirdik. Bir taraftan yeni imar yolları açılırken diğer yandan da Beyler Konağı, Gençlik Merkezi, Kent Park gibi dev eserlerin yapımını gerçekleştiriyoruz. Mahallelerimizin sorunlarını da bir bir çözüyoruz. Karabağ’ın taşkın su kanalı, yol ve kanalizasyon problemlerini kısa süre içinde çözüme kavuşturacağız. Büyükşehir Belediyemiz ve KOSKİ ile uyum içinde çalışıyoruz. Desteklerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek’e teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer taraftan mahallemize yeni parklar kazandırdık. Süt Toplama Merkezi ile ilgili de çabalarımız sonuca ulaşıyor. Bölgede elektrik kesintileri nedeniyle yaşanan sorunların giderilmesi için belediye olarak gerekli girişimleri yaptık. Mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Vatandaşlarımız hizmetin en iyisini layıktır” şeklinde konuştu.
Karabağ’da vatandaşlarla kucaklaşan ve onların sorunlarını dinleyen Başkan Kale, kendisine aktarılan problemlerin çözümü için birim amirlerine talimat verdi. Mehmet Kale, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.> Yeni Meram >Konya > Cihanbeyli Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor
HABER YORUMLARI