Torku Jelifest

Cihanbeyli Belediyesi’nde Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 26.08.2015 17:17
  • Güncelleme Tarihi: 17:17
Cihanbeyli Belediyesi’nde Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor

Cihanbeyli Belediyesi, Mobil Belediye uygulaması ile hizmeti vatandaşın ayağına götürmeye devam ediyor.

Mutlu Akü

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, mesaisine belediye personeli ile birlikte Kandil Mahallesinde başladı. Halkın istek ve taleplerini dinleyen Mehmet Kale, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Yasası’nın yerel yönetimlerde atılmış en büyük adım olduğunu ifade eden Başkan Kale, “Biz şu anda burada sizlere bir belediye varmış gibi hizmet ediyoruz. Büyükşehir Yasası bana göre yerel yönetimlerde atılmış en büyük adımdır. Hizmet adına, devletimizin ve kamunun parasının heba olmaması adına bu yasa reform niteliğindedir” dedi.
Kandil Mahallesi’ndeki gençlerle de yakında ilgilenen Kale, onlara önemli tavsiyelerde bulunarak, “Gelecekte bu memleketin idaresinde sizler olacaksınız. Sakın ola ırk anlamında milliyetçilik yapmayın. Hizmet anlamında milliyetçilik yapın. Eğer bu memlekete hizmet getirebiliyorsak bu bir milliyetçiliktir” diye konuştu. Kandilli gençler de Başkan Kale’nin bu sözlerine alkışlarla karşılık verdi.
Mehmet Kale ayrıca gençlere yaklaşık 500 bin TL maliyetinde sentetik saha yapılacağının sözünü verdi.
Vatandaşlara Büyükşehir Yasası’ndan sonra hizmet çıtasında yükselme olup olmadığını soran Başkan Kale, onlardan hizmet çıtasının eskiye göre yükseldiği cevabını aldı.

Gençlerle birlikte yapılacak olan sentetik halı sahanın alanında incelemelerde bulunan Başkan Kale, gençlerden Kandilspor’u kurma sözü de aldı.
Bugüne kadar gençlere yönelik sosyal aktiviteye dayalı yatırımın olmadığını ifade eden gençler, “Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir yasasının gelmesi ile bizler endişe içerisinde olmuştuk. Çünkü bazı çevreler tarafından bu konu bizlere olumsuz anlatıldı. Ama görüyoruz ki, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahallemize bugüne kadar yapılmayan hizmetler bu dönemde gelmeye başladı” ifadelerini kulandılar.
Yaklaşık 25 bin metrekare kilitli parke taş döşenen yollarda da incelemelerde bulunan Başkan Kale’ye vatandaşlar hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Mehmet Kale, Kandil ziyaretinde çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.> Yeni Meram >Konya > Cihanbeyli Belediyesi’nde Mobil Belediye Uygulaması Sürüyor
HABER YORUMLARI