Torku Jelifest

Çığ altında kalan işçilerin isimleri belli oldu

  • Giriş Tarihi: 11.01.2015 6:44
  • Güncelleme Tarihi: 6:44
Çığ altında kalan işçilerin isimleri belli oldu

Trabzon Valisi Öz, Çaykara’da özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde 5 kişinin çığ altında kaldığını, bu kişilerden birinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.

Mutlu Akü

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara Karaçam Mahallesi Kavlatan Bölgesinde özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde 5 kişinin çığ altında kaldığını, bu kişilerden birinin cesedine şirket elemanlarınca ulaşıldığını bildirdi.

AA muhabirine açıklama yapan Öz, 4 işçinin kurtarılması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, “Çığ tehlikesi devam ettiği için çalışmalar kontrollü bir şekilde sürüyor. Olay yerine varan AFAD,  jandarma ekipleri ve şirket elemanlarınca çalışmalar devam ediyor” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da AA muhabirine yaptığı açıklamada, AKUT, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Kızılay’ın bölgede olduğunu ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor. Jandarma ekiplerimiz de can güvenliğini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Çığ riskine karşı dikkatli bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Gümrükçüoğlu, bir kişinin cesedine ulaşıldığını hatırlatarak, “Cesedi çıkarılan işçi Nusret Er. Şuan çığaltındaki Muhammet Işıklı, Lokman Çelik, Erhan Arslan ve Can Özyürek’e ulaşma çalışmaları devam ediyor” ifadesini kullandı.

Öte yandan çalışmalarda yer alan özel bir şirkete ait iş makinesi, Köknar Mahallesi mevkisinde yoldaki buzlanma nedeniyle kayarak devrildi. Kazada, iş makinesi operatörü yara almadan kurtuldu.> Yeni Meram >Türkiye > Çığ altında kalan işçilerin isimleri belli oldu
HABER YORUMLARI