kapat
Ruşeym Torku

Çiftliközü’ne Yatırım Bilgilendirmesi

  • Giriş Tarihi: 28.01.2014 17:27
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Çiftliközü’ne Yatırım Bilgilendirmesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Çiftliközü Kasabası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Akyürek ziyarette bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

KONYA Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Derbent’e bağlı Çiftliközü Kasabası’nı ziyaret etti. Akyürek ve beraberindekiler ilçe girişinde, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Çiftliközü Belde Belediye Başkanı Süleyman Akıncı, AK Parti İlçe Teşkilatı mensupları ve tarafından vatandaşlar karşılandı.

“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ

KAYAK MERKEZİ OLACAK”

Çiftliközü beldesinde bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Başkan Akyürek, Yeni Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile beraber artık Derbent ilçesinin de bir metropol ve merkez bir ilçe haline geldiğini ifade ederek, yörenin değerinin ve sorumluluklarının artacağını söyledi. Burada sürdürülen çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Akyürek, Konya’nın Kış Sporları Merkezi olması planlanan projeye temas etti. Akyürek, “Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi buraya yapılacak. Şimdi biz de eskiden kayak yapıyorduk. Nasıl yapıyorduk? Bir çamaşır leğenine oturarak, naylon poşet üzerinde veya kızaklar vardı çocukken. O kızaklarla nereye çarpacağımız belli olmadan, frensiz bir şekilde, ayak freniyle kayıyorduk. Şimdi tabi bu kayak işi modern, günümüzde ilgi çeken ve varlıklı kesimin özellikle ilgi gösterdiği bir spor, bir alan, bir disiplin. Bu konu üzerinde çalışacağız belediye başkanımızla birlikte ve Büyükşehir imkanlarını da bu noktada kullanacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyesi imkanlarının yetmediği bazı yatırımları da ilçe belediye başkanımızla birlikte yapacağız” diye konuştu.

Tören sonunda Çiftliközü Belediye Başkanı Süleyman Akıncı, Başkan Akyürek’e günün anısına tabak hediye etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Çiftliközü’ne Yatırım Bilgilendirmesi
HABER YORUMLARI