YAZARLAR

***

“CEHALETİN mutluluk olduğu yerde, akıllı olmak deliliktir.”

***

UYANMAK

Ülkemiz karanlık bir süreçten geçiyor ve rejim değişikliğine doğru yol alıyor! Okullar İmam Hatiplere dönüştürülüyor, BOP projesi tıkır tıkır işliyor.

Başta 19 bin 600 nüfuslu Şemdinli olmak üzere Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile ülkenin dört bir yanında oluk gibi kan akıyor, şehitler dizi dizi geliyor.

Ordumuzun deneyimli komutanları içeride, askerimizin morali düşük ve günlerce savaştı ama o bölgelerde kesin sonuca ulaşamadı.

Yani, Amerika’nın istediği oluyor.

OHAL’e bir kala CIA Başkanı geliyor.

Hani askerlerimizin başına çuval geçiren Amerikalı eski general… Bu da bizleri kahrediyor.

Denir ki; “En büyük güç halktır.”

Madem ki besleme basın bunları yazmıyor, o zaman CHP ile MHP seslerini yaygın medya yoluyla duyuramıyorlarsa el ilanları ve mitinglerle ABD’nin üçkağıtçılıklarını bozmaya çalışmalıdır.

CHP, MHP ile birlikte, askerlerimiz PKK ile çarpışırken teröristlere silah, mühimmat temin eden, Amerikan, İsrail, İran, Suriye, Irak ajanlarını Türkiye’den defetme ve İncirlik’i kapattırmanın yollarını aramalıdır.

Aşiret Reisi, yeri geldiğinde 4 x 4’lük kıvırabilen Barzani’nin ticari mallarına el konulmalı, elektriği ve suyu derhal kesilmelidir. CHP’nin ve MHP’nin misyonları bu olmalıdır. MHP koyu milliyetçidir, ama bazı hassas konularda AKP’nin yanında yer alır.

Bıraksınlar kadın haklarını savunmayı, bıraksınlar 4+4+4’ü hikayesini….

Ne demişti Gazi Kemal Atatürk:

“Konu vatansa gerisi teferruattır!”

Hepsi uyansın, hepimiz uyanalım.

*

BORÇ ALIYORDUK, VERİYORUZ

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Hakkari elden gitti. Askerin morali bozuk” diyen HEPAR Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’na öfke içinde, “Senin çapın ne?” diye sorarak konuşmuştu:

Türkiye’nin 230 milyar dolarlık mili geliri 2011’de 772 milyar dolara ulaştı. Eğer bugün Suriye’den kaçan kardeşlerimizi, ki 55 bine ulaşıyor, şu anda 12 kampta ağırlayabiliyorsak, bu güce ulaşmışsak, işte onun sebebi budur.

Nerede yardım çağrısı varsa, ihtiyaç sahibi varsa, artık birçok koldan biz Türkiye olarak oraya ulaşıyor, orada varlık gösteriyor, yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Türkiye bugün artık alan el olmaktan çıktı, veren el konumuna yükseldi.”

Erdoğan, IMF’den zamanında 30 milyar dolar alan bir Türkiye’nin var olduğunu, göreve geldiklerinde 23 milyar dolar borcu bulunduğunu, şimdi ise 1,7 milyar dolar borç kaldığını dile getirerek “IMF’ye 5 milyar dolar biz para veriyoruz” dedi.

Bu da iktidarın artılarından biri.

***

ŞEHİT EVİNE HACİZ!

Üç gün önce 10 şehidimiz daha geldi.

O, Foça patlamasında can vermişti.

Özkan Ateş de şehit bir er’di.

İstanbul Esenyurt’ta lüks sitelerin gölgesinde kalan derme çatma bir barakada yaşıyordu. Barakanın mutfağında bir yer yatağı vardı ve burada yatıyorlardı. Yağmurda çatısı akıyordu. Evli ve 2 çocuk babasıydı.

Şehidimiz, askere gitmeden önce sabahları çok erken kalkıyor, mahalle mahalle, sokak sokak geziyor, hurda kağıt, plastik topluyordu. Askere gidene kadar hep çalıştı. Askere giderken bile yol parasını Esenyurt Belediyesi’nden aldı.

Ve şehidin evine haciz gönderildi.

1.650 liralık elektrik borcu nedeniyle gelen hacizcilere, haber gazetede yayınlandıktan sonra ilk tepki Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan geldi: “Borcunu silin!”

Ve borç, bu emirle de silinmedi!

Binlerce vatandaş para gönderdi.

Bizim tepkimiz tek cümle ile:

“Yazıklar olsun yetkililere.”

> Yeni Meram >Yazarlar > CHP ve MHP
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.