YAZARLAR

Kimi çevre ve kişilerin dedikleri doğrudur;

CHP, Kurultaylar Partisi!

Bunu, iki noktadan değerlendirebiliriz;

Bir; ne kadar çok Kurultay o kadar çok iç çekişme, hizip!

İki, ne kadar çok Kurultay, o kadar çok demokrasi; genel anlamda çözümü hedef kitlelerde aramaktır.

Kurultayın bölgemiz için önemli getirisi var; iki Konya insanı Parti Meclisine girdi;

Attila Kart ve Emrehan Halıcı.

Attila Kart dostumuzun parti yönetiminin en üst kademesinde yer alması anasının ak sütü kadar helaldir. Sayın Kart, seçildiğinden bu güne dek, üstün bir performans sergilemiş, Konya’nın adını yurt ölçeğinde duyurmuş, CHP’ni bölgemizde tek başına ayakta tutma becerisini göstermiştir. Yolsuzlukların üzerine korkusuzca gitmiş, soru ve demeçleriyle kamuoyunun beğenisini kazanmıştır.

Emrehan Halıcı’ya gelince…ortalarda fazla

görünmemesine karşın, Türkiye’nin “zeki” insanlarının en başlarında gelmektedir. Zekâ Vakfının Başkanıdır. Uluslar arası düzeyde ülkemizin onur bayrağını tepe noktalarda dalgalandırmıştır. Zekâsı ve doğruluğundan Ecevit çiftinin sürekli takdirini kazanmıştır. Neredeyse, merhum Bülent Ecevit’le Rahşan Hanımefendi’nin manevi evlâtları gibidir. Seçkin Eğitim Kurumumuz Ortadoğu Teknik Üniversitesini dereceyle bitirmiş, iki çocuğu da aynı Üniversiteden, aynı başarıyla mezun olmuşlardır. Konya’nın Edebiyat ve kültür alanında yüz akı, Çağrı Dergisinin sahibidir. Ağabeyim ve ustam Feyzi Halıcı’ nın oğludur.

***

CHP, sıkça yinelediğim gibi, rejimimizin güvencesi, çimentosudur. Atatürk tarafından kurulması da ayrı nitelik kazandırmaktadır.

CHP, Cumhuriyet’in kuruculuğundan İsmet paşayla demokrasinin temel taşı işlevini görmüş, çalkantılı dönemler geçirmiş, bir dönem Meclis dışı da kalmıştır.

Son Kurultay değerlendirmelerini özenle izliyorum. Mehmet Tezkan’ın Milliyet’te kaleme aldığı görüşleri dikkat çekicidir. Nesnel içerikli yazıdan bir bölümü aktarıyor, yorumunu da okurlara bırakıyorum;

“ CHP, ağzıyla kuş tutsa doğuda yaşayan Kürtlerden oy alır mı? Alamaz..
CHP, havada dokuz takla atsa mutaassıp kesimden oy alır mı? Alamaz..
CHP, yemin billah etse muhafazakar kesimin desteğini alır mı? Alamaz..
Demem şudur; Ne evetçiler, ne de boykotçular altı ay sonra CHP’nin yanına gelir.. Herkes kendi safında kalır. CHP’nin hedef kitlesi bellidir;Yüzde 42..
CHP, yüzde 42’nin yüzde kaçını alırım hesabı yapmalı.. Enerjisinin tümünü buraya vermeli.. Gerisi boşa kürek çekmek olur..
Veya hayalcilik!. Referandum haritası ortada.. Hangi ilin, ilçenin, kasabanın, beldenin yüzde kaçla hayır dediği belli.. Her şey açık ve net..
Bilmem ne ilçesinden çıkan yüzde bilmem kaç hayırın yüzde kaçı seçimde CHP’ye oy atacak buna bakmalılar. Çünkü. Hayırcılar AKP gitmeyeceği gibi. Evetçiler de CHP’ye gelmez.. Boykotçular yerinde kıpırdamaz.”

BİR DAMLA:
■ Demokrasilerde bir seçmenin cehaleti bütün halkın güvenliği için tehlikelidir.

■Demokrasilerde halk, ancak tüm yanlışları denedikten sonra doğruyu bulur.

> Yeni Meram >Yazarlar > CHP, NEREYE KOŞUYOR?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.