YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta Bayram coşkusu içinde siyasi partilerimizde bayramlaşmalar oldu. Hazırlıksız, plansız, programsız öneriler içinde seçim ittifaklarına da yer verildi. Yurt dışında olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun görüşü alınmadan BDP ile ittifak telaffuz edilirken Sosyal Demokrat kesimin yüreği ağzına geldi.

Türk siyasi tarihinde partiler arası ittifaklar belleklere geldiğinde SHP. İle ittifak yapan BDP, kökeninden Hadep Halkın Demokrasi Partisi tabir yerinde ise TBMM ne kök söktürdüğü hafızalar dadır. Bu ittifak Türk Siyasetine asla hayır getirmemiş ve bilakis SHP. yi derinden yaralamıştır. Siyasi Devlet Adamı olmak sıradan duygularla değil, bir plan ve Programla icraat sergilenme mecburiyeti vardır.

Şimdi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu Paris seyahatinde sözde sanatçılar Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney’in kabirlerini ziyaret programına almasının ne getirip ne götürdüğünün hesabı ince yapıldığında Vatan hainliği ve Katillikle suçlanan bu iki zatın Türk Ulusu nezdinde ne denli sevilip sevilmediğinin bir nabız yoklamasının yapılmamış olmasının faturası acı bir talihsizlik olarak CHP üzerine çıkarılacaktır.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun BDP ile ittifakı reddetmesi akıllıca alınmış bir karar olurken Hayalleri, istekleri ve ihtiraslarının sınırları çizilemeyen ve Legal görünürken sürekli İllegal çalışmalar yaparak Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden ve Atatürk Cumhuriyetini yıpratıp yok etmek isteyen bu zihniyet hiç şüphe yoktur ki sayın Erdoğan’ın da her fırsatta, bu sözde legal BDP’nin asla ve asla bizin Kürt vatandaşlarımızın temsilcilerinin olamayacağı gerçeği gerek hukuken ve gerekse Siyaseten görülmesi mecburiyeti vardır.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun reddettiği ittifaka yüzde 10 barajı korkusu içinde olan bir veya birkaç partinin ittifak yapmasının da, olası bir gerçek olduğu ortadadır. Yazımın başlığında “kediyle çuvala girilmek” gibi bir gerçeğin ne denli vahim sonuçlar çıkaracağını hesap edemeyen kafalara çok yazık demek yerinde bir ifade olur.

Türk Siyasi Tarihinin yakın geçmişinde bırakınız illegal partilerle ittifakı seçim sonrası koalisyon çalışmaların da legal partilerin birlikteliğinde kurulan DYP, SP ve DSP koalisyonlarının başarısızlıkları belleklerden silinmemişti ve şimdilerde ne hallerde oldukları ortadadır.

Hele şu SHP ile meclise giren Leyla Zana ve arkadaşlarının onları meclise taşıyan partiye daha sandalyelerine oturmadan ihanet edip Kürtçe yemin etme ihtirası ile ayrı baş çekerek çıkardıkları rezalet hafızalardan silinmiş değildir. Onun içindir ki denenmişi tekrar. tekrar denemek bu ülkeye ihanettir, gaflettir, dalalettir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Ulu Önder ATATÜRK’ün koyduğu ilkeler, attığı sömel ve temeller üzerinde bu günlere geldi. Akıl çizgisinden çıkarılma çabalarına rağmen Dünya İslam Alemi Devletleri içinde onurlu bir yeri örnek varlığının özünde hiç şüphe yoktur ki Atatürk İlke ve İnkılapları ana umdelerinin mevcudiyeti gelmektedir.

Laik Atatürk Cumhuriyeti’nin kadrini ve kıymetini bilmeme gaflet ve delaletinin olmasına rağmen, Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olmasına yetecekse de, Demokratik Türkiye Cumhuriyetini yıpratacak kurum ve kuruluşların yakın tarihimizin boy aynasında endamlarının Türk Ulusunun Hür İradesi ve Demokratik yapısıyla al aşağı edileceği umudumuz tamdır.

Sınırlarımızı aşan Türkiye Cumhuriyeti itibarının gelişiminde halk iradesi ve hür seçimlerin tüm siyasi, içtimai, hukuki vecibeleri ile dün olduğu gibi bu gün de çalışarak, bu ülke ve ulusumuza ebedi varlık ve huzur getireceğine olan inancımızla, mutlu ve müreffeh Türkiye diyor, YÜCE YARADAN’dan yardım niyaz ediyoruz…

> Yeni Meram >Yazarlar > CHP kediyle çuvala girmemelidir !!!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.