Torku Jelifest

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı: Yenilenmiş bir Silopi için planlama çalışmalarına başlayacağız

  • Giriş Tarihi: 20.02.2016 18:36
  • Güncelleme Tarihi: 18:36
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı: Yenilenmiş bir Silopi için planlama çalışmalarına başlayacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı, altyapısı ve konutlarıyla yenilenmiş bir Silopi için planlama çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

Mutlu Akü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, altyapısı ve konutlarıyla yenilemiş bir Silopi için planlama çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

Sarı, ilçedeki temasları kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan irtibat bürosunun açılışını yaptı, Silopi’de sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etmesinin ardından parti binası önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Sarı, bölgedeki çalışmalarının ilçeyi ziyaret etmeden önce başladığını, hızla da devam edeceğini söyledi.

Bakan Sarı, vatandaşları bilinçlendirmek, sorularına cevap vermek için Türkiye’de ilk defa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin Silopi’de irtibat bürosu açtığını dile getirerek “İnşallah Silopi’mize, Şırnak’ımıza ve bölgemize hayırlı olur. Bundan sonra da benzeri bir irtibat büromuzu Allah kısmet ederse Cizre’de daha sonrasında da operasyonlar sona erdikten sonra Sur’da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Vatandaşların irtibat bürosundan ihtiyaç duydukları bilgileri alabileceğini anlatan Sarı, şunları kaydetti:

“Yıkılan, yakılan, harap olan altyapıya yönelik çalışmalarımız için de İlBank vasıtasıyla Valiliğimize, Kaymakamlığımıza 500 milyon lira gönderdik. Böylelikle hızlı bir şekilde altyapı çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Hem altyapısıyla hem de konutlarıyla yenilemiş bir Silopi için planlama çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu planlama çalışmalarımız birlikte, yeşil alanı, parkı, bahçesi, okulu, dini tesisi, cami, spor alanları, tiyatrosu, kültür merkezi, sosyal anlamda her türlü ihtiyaca cevap verecek donatı alanlarıyla bir planlama gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha yaşanabilir, daha nitelikli binalar inşa edeceğiz ve onları uzun süre bu binalarda yaşatacağız.”> Yeni Meram >Politika > Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı: Yenilenmiş bir Silopi için planlama çalışmalarına başlayacağız
HABER YORUMLARI