YAZARLAR

■ Avuçlarım terliyor.
■ Kalbim hızlı hızlı çarpıyor.
■ Yemeden, içmeden kesildim.
■ Onu görünce… Onu görünce kalbim duracak gibi oluyor.
Bu sözler tanıdık sanırım. Bilindik aşk tepkimeleri. Gerçekten aşık olan bir insan bunları yaşar mı, tartışılır. Son zamanlarda gördüğümüz aşklarda bunların olmadığı kesin.
Diyelim ki A, B’ye aşık oldu. B ile bütün bu söylediklerimizi yaşadı.
Ve bitti.
Olabilir.
Peki, B’nin en yakın arkadaşı C ile aynı şeyleri yaşayabilir mi? Belki… Bu da olabilir. Peki C ile bunları yaşarken B ile arkadaş olabilir mi? Hatta problemimizi daha da karmaşıklaştıralım, D ile tanışınca, hem B hem de C ile arkadaşlığına devam edip D’ye aşık olabilir mi? Ve tüm bunlar olurken herkes mutlu, rahat ve özgür olabilir mi?
İşte size günümüz aşklarının matematik problemi…
Çözebilene “aşk” olsun… Karmaşık biraz, değil mi?

Çarşıya çıkan kadın ve sonu

Kadının biri alışveriş için şehre inmiş, ilk girdiği dükkânda harika ayakkabılar bulmuş, ikincide de nefis bir elbise. Üçüncü dükkânda her şey 5 dolara inmiş, gözlerine inanamazken birden cep telefonu çalmış. Hattaki kadın doktor ona kocasının feci bir trafik kazası geçirdiğini, durumunun kritik olduğunu, yoğun bakıma kaldırıldığını söylemiş.
Kadın doktora kocasına çarşıda olduğunu iletmesini, bir an önce orada olacağını söyleyerek telefonu kapatmış; ama akabinde hayatının en verimli alışverişini yapmakta olduğunu fark etmiş ve hastaneye gitmeden

1–2 mağazaya daha girmiş, birkaç saat sonra sabah alışverişini bir fincan kremalı kahve ile tamamlamış ki birden kocasını hatırlamış.
Suçluluk duygusu ile hastaneye koşmuş. Koridorda doktoruna rastlayıp kocasını sormuş. Bayan doktor, kadının elindeki paketlere bakıp konuşmuş;

“Buraya hemen gelmek yerine alışverişine devam ettin değil mi? Sanırım kendinle gurur duyuyor olmalısın. Adam burada yoğun bakımda, sen mağaza mağaza dolaş. İyi be! Ama bu senin son alışverişin olacak. Artık ömrünün sonuna kadar onun hasta bakıcısı olacaksın, hem de başından 1 dakika bile ayrılamadan!”
Kadın son derece üzgün başını önüne eğmiş. Bayan doktor, onun bu haline uzun uzun baktıktan sonra kıkırdamaya başlamış;

“Şaka yapıyorum şakaaaa! Takıldım sana. Kocan öldü. Vallahi öldü. Hadi aç bakayım şu poşetleri de neler aldın görelim!”

Kadın karşısında, erkeği bitiren şeyler;

* İş yemeğinde patronuna yalakalık yaptığını görmek:
* Yanınızdayken sürekli iphone’uyla oynaması:
* Otopark parası vermemek için yemeğe gideceğiniz restorandan 200 metre uzağa park etmesi:
* Sürekli paradan bahsetmesi:

* Terli elle elinizi tutması:
* Güzide Kasacı gibi kahkaha atması:

* Hesap gelince indirim istemesi, garsonla tartışması, bu güzel gecede ortamı germesi:

* Sohbetin en hararetli anında koluna tırmanan örümceği fark edip panikle sandalyeden düşmesi.

> Yeni Meram >Yazarlar > ÇEŞİTLEMELER
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.