YAZARLAR

“DİKKAT aklın en büyük çocuğudur.”

* * *

BİLİYORSUNUZ, vergiler ve vergi cezaları, gümrük vergilerinin ve sosyal güvenlik primlerinin idari para cezaları, il özel idarelerinin çeşitli harç ve katkı payı gibi bazı alacakları, belediyelerin su ve atık su alacakları, özelleştirilen elektrik dağıtım şirketlerinin elektrik alacakları, Yurtkur’un öğretim kredisi alacakları, TRT’nin elektrik payı ve bandrol ücretlerinden kaynaklı alacakları, TOBB ve bağlı odaların aidat ücretleri, elektrik, su, doğalgaz alacakları ile yönetim aidat alacakları, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı” kapsamına alındı.

Bu düzenleme, besleme basında “Tarihin en büyük mali affı” olarak nitelendirildi.

Bakın şu iktidara, ne kıyaklar yapıyor vatandaşına!

Seçim geldi dayandı kapıya…

Bir taşla birkaç kuş vurmak avcılığın şanından değil mi?

Vitrine bakarsak kaymaklı ekmek kadayıfı…

Yeme de yanında yat…

Vergi ve benzeri borcu olan vatandaşlar her af çıkışında hep söylerler ya, “Ben enayi miyim? İşte af çıktı” diye…

Borcunu gününde ödeyenin “enayi” yerine konmasını geçelim.

İktidarın her harcamasını vatandaş, vergileriyle karşılar.

Bu, demokrasinin emri…

Bunu da geçelim…

İşin en vahim yanı ekonomimizin temel taşı küçük esnaf, vergisinin ödeme güçlüğü çekerken nasıl olacak da bu ödemeyi kredi kartı ile kurtaracak?

İktidar, kendi alacağını kredi kartına bağlayarak işini garantiye almış oluyor, ama faturası bankalara teslim edilen vatandaşa çıkacak.

DOĞAN, TOPUN AĞZINDA…

AKP iktidarının uzun zamandır etrafında dönüp kuşattığı Doğan Holding’i iştahla yeme ve birilerine ikram zamanının geldiğini görüyoruz. Gereği de zaten yapılıyor, Holding hakkında yeni suç duyurularında bulunuluyor.

Mahkeme bir bölüm vergi borçlarında yürütmeyi durdurmuş olsa bile, dünya tarihinde görülmemiş vergi borçlarıyla teslim alınan Aydın Doğan’ın gazete ve televizyonları, yaklaşan seçimler için iktidarın ağzını sulandırıyor.

Doğan Holding’e ait gazete ve televizyonlarda tek tek kafası koparılan köşe yazarları, yeri değişen genel yayın yönetmenleri ve TV programcıları hükümete az geliyor. Onca gazete ve televizyon kanalını seçim öncesinde yutmadan önce çiğneme aşamasına girildiği gözleniyor.

Ancak, öte yandan B planında Aydın Doğan ile yapılacak uzlaşma görüşmeleri, seçimler sonrasına uzatılarak gazete ve televizyon kanalları bu süreçte iktidarın hizmetinde olma zorunda bırakılıyor. Ya da Doğan Holding, tüm basın kuruluşlarını iktidarın işaret ettiği birilerine veya birisine satmaya zorlanıyor. Gereken paranın ise ATV ve Sabah gazetesinde olduğu gibi verilen emirle bankadan kredi olarak temin edilmesi planlanıyor.

Esnafın, son duası yapılıyor. Küçük esnaf musalla taşına yatırılmış durumda. Kılınacak cenaze namazının imamı iktidarın başı.

Tarihimizde böyle teslimiyetçilik görülmedi.

Öyleyse söylenecek tek söz kaldı:

Buyurun cenaze namazına!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Cenaze namazı!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.