kapat
Ruşeym Torku

Çat’tan Kandil Mesajı

  • Giriş Tarihi: 4.06.2013 14:42
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Çat’tan Kandil Mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, müslümanların kandilini kutladı.

Belediye Başkanı Abdulkadir Çat yayınladığı mesajda Miraç Kandilinin, tüm İslam alemi için hayırlı ve kutsal bir gece olduğunu vurgulayarak, Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine ulaştıran Miraç Kandilinin müstesna atmosferini bir kez daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Çat, Miraç Kandili’nin tüm insanlığa sevgi, barış, dostluk ve hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Peygamber Efendimizin mucizelerinden olan Miraç, Yüce Peygamberimizin hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği, Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür. Hazreti Muhammed ‘in şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç, insanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlandığı, dualarının kabul olduğu mübarek bir gecedir.

Miraç Kandili’nin Milletin birlik, dirlik ve beraberliğine katkı sağlamasını dileyen Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat “Miraç gecesinin, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlıkların sona ermesini ve yapacağımız ibadet ve duaların kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Çat’tan Kandil Mesajı
HABER YORUMLARI