kapat
Ruşeym Torku

Çat’tan 23 Nisan Mesajı

  • Giriş Tarihi: 22.04.2013 16:32
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Çat’tan 23 Nisan Mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Çat mesajında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 93. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla kutluyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Abdulkadir Çat mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

” 23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. Milli birlik ve beraberliğimizin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu 23 Nisan 1920 ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesi gereğince ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir.

Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı’yla, bir milletin haklı mücadelesi ve özgür iradesi galip gelmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu milli onur gününün bayram olarak kutlanmasını istemiş ve bu bayramı Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyyen var olmasının, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güveninin ifadesi olarak armağan etmiştir.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Çat’tan 23 Nisan Mesajı
HABER YORUMLARI