Torku Jelifest

Çatıya çıkan cinayet zanlısı 3 polisi de yaraladı

  • Giriş Tarihi: 14.02.2015 15:46
  • Güncelleme Tarihi: 15:46
Çatıya çıkan cinayet zanlısı 3 polisi de yaraladı

Bingöl’de arkadaşını av tüfeğiyle öldürdükten sonra bir inşaatın çatısına çıkan cinayet zanlısı, çevrede güvenlik önlemi alan polislere de ateş açtı, olayda 3 polis yaralandı.

Bingöl’de arkadaşını av tüfeğiyle öldürdükten sonra bir inşaatın çatısına çıkan cinayet zanlısı, çevrede güvenlik önlemi alan polislere de ateş açtı, olayda 3 polis yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Simani Mahallesi’nde dün gece M.A.S (30) henüz belirlenemeyen nedenle av tüfeğiyle Bingöl Üniversitesi’nde çalışan arkadaşı Yakup Polat’a (30) saldırdı. Polat, olay yerinde hayatını kaybetti.

Saldırgan M.A.S, olaydan sonra kaçarak çıktığı bir inşaatın çatısından havaya ateş açtı. Silah sesinin duyulması üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri çevrede inceleme yaparken Polat’ın cesedini buldu.

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi morguna kaldırılan ceset, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

3 polis yaralandı

Polisin ikna çabalarına rağmen çatıdan inmemekte direnen M.A.S, çevrede güvenlik önlemi alan ekiplere de ateş etti.

Olayda komiser Hakan Düşmez ile polis memurları Yunus Kayasöken ve Niyazi Acar yaralandı, bazı araçlara av tüfeği saçması isabet etti. Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılan polis memurlarının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırgan M.A.S’nin çatıdaki bekleyişi sürüyor. Bölgede geniş güvenlik önlemi alınırken, itfaiye ve ambulans da hazır bulunduruluyor.

Bu arada annesini kaybettikten sonra babası ve kız kardeşiyle yaşadığı öğrenilen M.A.S’nin Elazığ’da psikolojik tedavi gördüğü ileri sürüldü.

Cinayet zanlısının çatıdaki bekleyişi sürüyor

Polis ekiplerinin ikna çabalarına rağmen teslim olmayan Seçkin, olay yerindekilere “Adam vurdum, hayatım karardı. Kurşunum bitene kadar inmeyeceğim, son kurşunu da kendime sıkacağım” diye seslendi.

Bu arada olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, itfaiye ve ambulans da hazır bulunduruluyor.> Yeni Meram >Türkiye > Çatıya çıkan cinayet zanlısı 3 polisi de yaraladı
HABER YORUMLARI