Torku Jelifest

Çanakkale şehitleri için Yozgat’ta 10 bin hatim okunacak

  • Giriş Tarihi: 6.02.2015 15:23
  • Güncelleme Tarihi: 15:23
Çanakkale şehitleri için Yozgat’ta 10 bin hatim okunacak

Diyanet İşleri Başkanlığının Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği “250 Bin Şehide 250 Bin Hatim” etkinliği kapsamında Yozgat’ta 10 bin hatim okunacak.

Yozgat Merkez Çapanoğlu Büyük Camii’nde kılınan cuma namazı öncesi vaaz veren Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü vesilesiyle Çanakkale şehitleri için hatim okunacağını belirterek, tüm Yozgat halkının hatime katılmasını istedi.

Poçanoğlu, namaz sonrası  yaptığı açıklamada, Çanakkale Savaşının 100. yıl dönümü nedeniyle ülke genelinde başlatılan 250 bin şehide 250 bin hatim okutulacağını söyledi.

Yozgat’ın Çanakkale’de en çok şehit veren ilerden biri olduğunu ifade eden Poçanoğlu, “Bu sebeple 250 bin şehit, 250 bin hatim kampanyasına çok büyük bir iştirak var. Yozgat’ın tamamında, kuran kurslarımızda, camilerimizde, evlerimizde hatimler okunmakta. Her ne kadar bize verilen rakam 5 bin hatim olsa da, Yozgat’ta 10 bine yakın hatim okunacağı kanaatindeyim. Camilerimizde hatim okumalarımız devam ediyor. Cuma günleri hutbemizden, vaazlarımızda cemaatimize duyurularımızı yapıyoruz. Bugün bir vatandaşımız 20 hatim okuduğunu belirtti ve biz bunların kayıtlarını tutuyoruz. İnşallah, şubat ayı sonuna kadar hatmi şerif sayımızı 10 bine ulaştıracağız” diye konuştu.

Cuma namazı sonrası hatim okunmaya başlandı.> Yeni Meram >Türkiye > Çanakkale şehitleri için Yozgat’ta 10 bin hatim okunacak
HABER YORUMLARI