Torku Jelifest

Cami minaresini vinç üzerinde tamir etti

  • Giriş Tarihi: 25.02.2015 12:54
  • Güncelleme Tarihi: 12:54
Cami minaresini vinç üzerinde tamir etti

Bodrum’da bir caminin minaresinde fırtına nedeniyle oluşan hasar, 85 yaşındaki inşaat ustası tarafından vinç üzerine çıkılarak tamir edildi.

Mutlu Akü

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki tarihi Adliye Camii’nin minaresinin kurşunları, fırtına nedeniyle zarar gördü. Onarım için çalışma başlatan Bodrum Müftülüğü, yıllarını cami yapımı ve minare tamiriyle geçiren 85 yaşındaki inşaat ustası İsmail Özkul’dan yardım istedi.

Muğla’da yaşayan ve tamirat için Bodrum’a gelen Özkul, yaklaşık 35 metre yüksekliğindeki minareye vinç yardımıyla ulaştı. Özkul’un yaklaşık yarım saat süren tamiratı, bölgeyi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekti.

Çalışmasını tamamlayarak aşağı inen İsmail Özkul, rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadığını anlattı. Üç çocuk ve 6 torun sahibi Özkul, çekici zaman zaman eline vurduğunu belirterek, “Elimde ezikler oluştu ama kurşunları Allah’ın izniyle tamir ettik” dedi.

Özkul, bugüne kadar Muğla’da 68 cami inşaatında çalıştığını, 42 minareyi de tamir ettiğini kaydetti.> Yeni Meram >Kültür-Sanat > Cami minaresini vinç üzerinde tamir etti
HABER YORUMLARI