Torku Jelifest

ÇALIMBAY SESLERİ

  • Giriş Tarihi: 18.06.2018 14:55
  • Güncelleme Tarihi: 14:58
ÇALIMBAY SESLERİ

Yeni sezonda ses getirecek bir takım oluşturmak isteyen Kartal’da teknik direktör için geri sayım başladı

Yeni sezonda ses getirecek bir takım oluşturmak isteyen Kartal’da teknik direktör için geri sayım başladı

Aykut Kocaman beklentisinin hakim olduğu yeşil-beyazlılar vakit kaybetmemek niyetinde. Kocaman ile anlaşılması ihtimalinin düşük olması üzerine alternatif isimlere yönelen ekibimizde liste başına Rıza Çalımbay geçti

KONYASPOR yeni teknik direktörünü bekliyor. Ramazan ayı içerisinde yeni yönetimine kavuşan ekibimizde şimdi ise tüm gözler teknik direktör tercihine çevrildi. Ligde önümüzdeki sezon sıkıntılı bölgenin uzağında kalmak isteyen ve bu ölçüde bir takım kuracak ekibimizde ligi tanıyan deneyimli bir isime takımın emanet edilmesi düşünülüyor. Geçen sezonun son 10 haftasında görev yapan ve takımın ligde kalmasını sağlayan Sergen Yalçın ile yeni sezonda devam etme ihtimali ise çok düşük gözüküyor. Bir önceki sezon takımın başında yer alan ve Konyaspor’a tarihi başarılar kazandıran Aykut Kocaman ise camianın başlıca beklentisi.

YENİ sezon öncesi Fenerbahçe ile büyük ölçüde yollarını ayıracak deneyimli çalıştırıcının Konyaspor’da çalışıp-çalışmayacağı netlik kazanmazken, yeşil-beyazlı yönetimin çok zaman kaybetmeme adına hafta sonuna kadar bekleme ve duruma göre hareket etme kararı aldığı öğrenildi. Kocaman ile yapılan görüşmede belirsizliğin aşılamadığı ve netlik oluşmadığı kaydedilirken, Hilmi Kulluk idaresindeki yönetim belirlenen alternatif hoca adayları üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Türkiye’den çok sayıda teknik adamın Konyaspor’da çalışmak istediği belirtilirken, aralarında yabancı isimlerinde olduğu teknik adamlar arasından tercih yapılacağı ve Konyaspor’a en uygun ismin belirleneceği ifade edildi.

KONYASPOR yönetimi yurt dışından görüştüğü yabancı teknik adam ismini sır gibi saklarken, yerli teknik adam olarak ise Rıza Çalımbay, Okan Buruk ve Hamza Hamzaoğlu isimlerinin ön planda olduğu öğrenildi.  Bu 3 teknik adam arasından ise Rıza Çalımbay’ın Konyaspor’u çalıştırmaya en yakın isim olduğu, bu hafta içerisinde yapılacak görüşmeler sonucunda karar verileceği kaydedildi. Konyaspor’da görev yapmak isteyen ve kadro kalitesini öven deneyimli çalıştırıcı Rıza Çalımbay’ın son anda bir değişiklik olmazsa Konyaspor’un yeni çalıştırıcısı olması bekleniyor.

TOLGA DURMAZ> Yeni Meram >Spor > ÇALIMBAY SESLERİ
HABER YORUMLARI