Torku Jelifest

Çal, sürücüleri uyardı; ‘Onlar da ulaşım aracı’

  • Giriş Tarihi: 22.02.2016 13:52
  • Güncelleme Tarihi: 14:05
Çal, sürücüleri uyardı; ‘Onlar da ulaşım aracı’

Konya Motosiklet, Bisiklet ve Tamirciler Odası Başkanı Ahmet Çal otomobil ve büyük vasıta sürücülerini uyararak, “Motosiklet, elektrikli bisiklet ve bisikletlerin de birer ulaşım aracı olduğunu unutmamaları gerekiyor” dedi.

Konya’da önceki gün yaşanan ölümlü trafik kazasında bir motosiklet sürücüsünün yaşamını yitirdiğini hatırlatan Başkan Ahmet Çal, “Bu sürücümüze Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu ve bunun gibi ölümlü trafik kazalarının tekrarının yaşanmamasını temenni ediyoruz” diyerek otomobil sürücülerine uyarılarda bulundu.

Başkan Çal, “Bisiklet yollarımızın otomobil sürücüleri tarafından gasp edilmemesi, bu yollar üzerine araç park edilmemesini istiyoruz. Bisiklet ve motosiklet sürücüleri bu yolları kullanarak daha sağlıklı trafik akışını sağlamaktadır ancak ne yazık ki araç sürücüleri bu yollara park ettikleri için sonucu yaralanmalı, hatta ölümlü trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu konuda daha dikkatli olunmalı, trafikte saygı, sevgi ve hoşgörülü olunursa ne kavga ne de kazalar yaşanır” diye konuştu.
Konya Motosiklet, Bisiklet ve Tamirciler Odası üyelerine de hatırlatmada bulunan Başkan Ahmet Çal, “Havaların ısınmasıyla birlikte motosiklet sezonu da açılıyor. Üyelerimizin motosiklete binen vatandaş ve sürücüleri uyararak kask takmalarını hatırlatmalarını öneriyoruz. Bisiklet, motosiklet sürücülerine kazasız, belasız günler diliyor, sağlıklı bir nesil için tüm vatandaşlarımızı bisiklete binmeye davet ediyoruz” dedi.> Yeni Meram >Konya > Çal, sürücüleri uyardı; ‘Onlar da ulaşım aracı’
HABER YORUMLARI