YAZARLAR

SABIR, yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.”

* * *

“Günün Sözü”ndeki gibi…

Hep sabrettik, sabrediyoruz.

Ama sabır taşı çatlamak üzere!

Ve hiçbir dönemde…..

Lefter’den başlayın Arda Vural’a, Ahmet Cücen’den başlayın Giray Bulak’a, Zeynel Soyuer’den Fuat Yaman’a, Çolakoviç’ten Erdoğan Gürhan’a, Sadettin Temeller’den Nazım Kuka’ya, Doğan Akı’dan Fahrettin Cansever’e, Necati Meriç’ten Arif Çetinkaya’ya, Özkan Sümer’den Hüsnü Özkara’ya, Kadri Aytaç’tan Aykut Kocaman’a, Rıdvan Dilmen’den Yılmaz Vural’a, Tevfik Türkkan’dan Raşit Çetiner’e, Ömer Duran’dan Ömer Zengin’e, Ethem Bilgikarca’dan Kemal Kılıç’a….

Daha nicelerine kadar hiç birinin döneminde böylesine sabırlı olmadık.

Öyle teknik direktörler gördük, öylesine iç içe yaşadık ki, fakat hiçbirinden “bizi cahillikle suçlayan” bir söz işitmedik.

Gazetecilik dersi veren hiç…

Her fırsatta taraftarlarımızı eleştirmesi ayrı konu.

Bunlar Ziya hoca’ya mahsus!

Madem ki O bizlere bu dersleri veriyor, ne kadar “cehaletimizden” ya da “gazetecilikten” anlıyorsa, biz de en az O’nun kadar futboldan anlıyoruz.

Geçmişindeki başarılarını da!

“Benzetmede hata olmaz” demişler eskiler… “Dereyi geçerken at değiştirilmez” diyerek savunanlardandık. Artık sabrımız sonlandı, Sivas skoru bardağı taşırdı.

“3-4 maçta iyi sonuç alamadı” diye Hüsnü Özkara’nın gönderilmesi için yönetimde oylama yapanlar, Ziya hoca’ya inanılmaz tolerans tanıdılar.

Galatasaray son şansı!

Eğer bu maçı da alamazsa Ziya Doğan da Mustafa Eraydın da yakamızdan düşmelidirler.

Varsayalım Galatasaray’ı yendik, puanımız 17’ye yükseldi. 9’u deplasmanda 8’i içerde 2’nci yarıda da 17 daha aldık.

17 + 17 = 34 puan.

Kahin değiliz fakat, şu anki tabloya göre ligde bırakmaz.

Çaresi: Kaliteli, direkt oynayarak takıma hayat verecek transferler yapılması.

Para mı?.. Yönetimin sorunu… Görevi devralırken borç batağında olduğumuzu biliyorlardı. Nereden bulacaklar bilemeyiz ama en üst düzeyde transferler yapacaklar. Aksi takdirde kabustur; Konyaspor 1. Lig’e yolcudur ve biz artık “Kadir Has Stadı Yan Saha”sında, Gaziantep’te Kamil Ocak dururken bilmem hangi semt stadında, Akhisar, Güngören, Kartal ilçe sahalarında oynamak istemiyoruz. Ağırımıza gidiyor.

Ziya Doğan kaprislerine son vermeli ve bindiği dalı kesmemelidir. Onun için dedik: “Galatasaray son şansıdır.”

Haa, yine de gitmez mi?

Hakkını asla yemeyiz ama…

Cehaletimize versin!

Göndermesini de biliriz.

> Yeni Meram >Yazarlar > Cahilliğimizden!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.