Torku Jelifest

Buz tutan gölde tehlikeli oyun

  • Giriş Tarihi: 12.01.2015 14:38
  • Güncelleme Tarihi: 14:38
Buz tutan gölde tehlikeli oyun

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, kıyıları donan Beyşehir Gölü üzerinde tehlikeli olmasına rağmen yürüyüp selfi çeken gençler, polis ekiplerinin yaptığı uyarı anonsları ile buz tabakası üzerinden çıkarıldı.

Mutlu Akü

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nün kıyı kesimleri aşırı soğuklar nedeniyle donarak buz tabakası ile kaplandı. Bu durumu fırsata çeviren Beyşehirliler ise sahil kesiminde yaşanan kartpostallık manzaralara tanık olabilmek ve fotoğraflamak için sahil kesimine akın etti.

BUZ TABAKASI ÜZERİNDE SELFİE

Sahil boyunca gezinti yapan gençlerden bazıları ise donun göl üzerindeki buz kalınlığını test edebilmek için buz tabakasının üzerine çıktı. Buz üzerinde yavaş adımlarla ilerleyerek tehlikeye aldırmadan karşıdan karşıya geçen gençler, zaman zaman gezinti yaptıkları buz tabakası üzerinde oturup selfie çekti, yaşadıkları anı ölümsüzleştirmeye çalıştı.
Beyşehir Gölü üzerindeki donan kesimlerde üzerinde yürüyen gençlerin olduğu yönünde gelen ihbar üzerine kıyıdaki Eşrefoğlu Köprüsü üzerine gelen polis ekipleri, ise gençleri yaptıkları anonslarla uyardı, buz tabakasının üzerinden çıkardı. Yetkililer, göl üzerindeki buz tabakasının ince olduğunu ve her an kırılma ihtimali olduğunu belirtirken, üzerinde yürünmesinin çok tehlikeli olduğuna dikkati çekerek, aileleri de bu konuda çocuklarını ikaz etmesi konusunda uyardı.

Tehlikeye aldırmadan kıyılardaki buz üzerinde yürüyen ve çektiği selfieleri gazetecilere gösteren gençler ise yaptıklarının yanlış olduğunu bile bile kendilerinden önce yürüyenleri görmeleri üzerine cesaret bulduklarını belirtti.> Yeni Meram >Konya > Buz tutan gölde tehlikeli oyun
HABER YORUMLARI