YAZARLAR

***

“NE kadar çok söylersen karşındaki o kadar az hatırlar. Az söyle de kazancın çok olsun.

***

VERGİDE MOBİL TAHSİLAT!

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da.

Terör örgütü vergi topluyor.

Sıkıysa itiraz et.

Ölüm tehditlerinin yanı sıra…

Vergiler 10-15 misline çıkıyor.

Birçok ilde mobil tahsilat büroları kurarak hizmeti halkın ayağına getiren terör örgütü, halka daha hızlı sözde adalet dağıtmak için de mahkeme sayılarını artırıyor. Birçok ilde kent içerisinde kontrol noktaları oluşturan örgüt, ilçelerde güvenliği sağlamak için de silahlı araç devriyelerini sabah akşam dolaştırıyor.
Doğu’daki bütün illerde esnafa vergi kesmeye başladı. Bunların tahsilatı konusunda da vatandaşın zorluk yaşamaması içini elinden gelen kolaylığı gösteriyor. Bütün illerin merkezi noktalarında mobil tahsilat büroları açtı ve bu şekilde hizmeti halkın ayağına kadar götürüyor. Vatandaşların da bildiği bu bürolar, kesilen vergileri gece gündüz tahsil ediyor.
Her önüne gelen esnafa yüzbinleri bulan rakamlarla vergi kesen örgüt, tanıdık birini bulana yüzde 80’e varan oranlarda indirim uyguluyor. Kendisine 250 bin lira vergi kesilen bir esnaf, araya örgütten bir tanıdığını koyarak rakamı 50 bin liraya kadar indirebiliyor. İndirim oranına sevinen esnaf, kampanyayı kaçırmamak için vergisini peşin olarak ödüyor.
Vergiyi çok bulup güvenlik güçlerine gidenlerden ise kesilen verginin kat be kat fazlası tahsil ediliyor. Kendisine 50 bin lira vergi kesilen bir yurttaşın durumu polisle paylaşınca vergisi 1 milyon liraya çıkarılıyor. Çocuğu örgüt tarafından pikniğe götürülen ve vergisinde indirime gidilmeyen bu kişi, neyi var neyi yok satarak vergisini hemen ödüyor.
Her ilde adaleti hızlandırmak için mahkemeler kuran örgüt, Diyarbakır’daki mahkeme sayısını da üçe çıkarıyor. Hızlı bir şekilde davaların görüldüğü mahkemeler vatandaşlardan yoğun rağbet görüyor.

Böyle vergi tahsilatları açılımın bir eseri olarak yorumlanırken, bizler önyargılı oluyoruz.

Hadi buyrun bakalım!..

*

“AÇILIM”LA BOĞULUYORUZ!

“…Karayılan’ın talimatının ardından PKK’nın şehirlerdeki asayiş birimi Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi tarafından Şırnak’ın Cizre İlçesi’ndeki Nur ve Sur mahallelerinde halkın tüm ihtiyaçlarının kendi örgütlemesince karşılanacağı ilan edildi.

İstihbarat birimleri yaptığı teknik takip çalışmalarında Kandil Dağı’ndaki KCK Yürütme Konseyi üyesi ve Halk Savunma Merkezi Komutanı Murat Karayılan’ın Türkiye içinde bulunan PKK’lılara telsizle talimatlar verdiğini belirledi. Karayılan, telsizden verdiği talimatta şehirlerin değil, mahallelerin ele geçirilmesini istedi, “Halk kendisi hareket etsin, başkaldırıyı düşürmesin, başkaldırıya devam etsin. Toplumsal güçler ile mahallelerde kontrol sağlanmalı. Şehirleri değil mahalleleri ele geçirsinler” dedi.

Uygulama Cizre’de hayata geçirildi. İşte çözüm sürecinin geldiği son nokta.

Soruyoruz, bunlar mı yalan?

***

***

ŞEHİTLERİMİZ ÜZERİNE…

-Şehit mi düştü asker?.. Cennet koktu da her yer…

-“Nasılsın” diye sorma; ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.
-Kurşun oruç bozmaz şehidim… Sen bugün Allah katında iftara davetlisin!

> Yeni Meram >Yazarlar > Bunlar yalan mı?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.