Torku Jelifest

Bülent Korkmaz: Başarıya inanmalıyız

  • Giriş Tarihi: 18.02.2020 15:35
  • Güncelleme Tarihi: 15:38
Bülent Korkmaz: Başarıya inanmalıyız

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Şimdi kenetlenme zamanı, bütünlüğümüzü Konyaspor için korumamız gerekiyor. Taşın altına hepimiz ellerimizi değil, gövdemizi koymalıyız. Başarmak için inanmamız lazım” dedi

Mutlu Akü

İTTİFAK Holding Konyaspor’un Teknik Direktörü Bülent Korkmaz önceki gün katıldığı bir spor programında takımın durumu ve gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu. Takımın şu an ligde bulunduğu konumdan hep birlikte çıkaracaklarını belirtirken, taraftarlardan da sonuna kadar destek istedi. “Konyaspor’da teknik direktörlük yapmak bence bir ayrıcalık” diyerek sözlerine başlayan Bülent Korkmaz açıklamalarını şöyle sürdürdü. “Süper Lig’de en çok koşan takımız ama daha coşkulu, daha agresif, daha çok inanan ve aksiyonu olan bir takım oluşturmalıyız. Olmazsa olmazımız duygu. Duyguyu işin içine sokmalıyız”.

“BU takımı buradan çıkaracak olan bizleriz. Daha çok savaşan, daha çok inanan bir takım oluşturmalıyız. Bu takım Türkiye Kupası’nı aldı, ligde üçüncü oldu, o havayı tekrar yakalamalıyız. Taraftarımızdan maçın başından sonuna kadar takımı destelemelerini istiyorum, eğer bir tepki vereceklerse bana tepki versinler, ben bu tepkiyi kaldırabilirim. Ancak oyuncuların her birini maçın sonuna kadar desteklesinler. Konyaspor zor bir süreçten geçiyor ve bu süreci atlatırsak seneye bizi çok daha büyük başarılar bekliyor. Kulübün, taraftarın, şehrin buna imkanı var”.

“BENİM istediğim oyun set oyun yerine hızlı oyun, topu kaptığımız zaman direkt ve hızlı atağa çıkmak istiyoruz. Elimizde 2 tane forvet oyuncumuz var. Bajic buraya katkı vermiş, giderken de ciddi bir bonservis geliri elde ettirmiş bir oyuncu. Şu an istediğimiz durumda değil, üzerinde bir baskı var ve bu baskıyı yenmesini bekliyoruz. Şimdi kenetlenme zamanı, bütünlüğümüzü Konyaspor için korumamız gerekiyor. Taşın altına hepimiz ellerimizi değil, gövdemizi koymalıyız. Başarmak için inanmamız lazım. Futbolculukta yaşadığım başarıları teknik direktörlükte de yaşamak istiyorum. Konya çok güzel bir şehir ve maneviyatı çok yüksek bir şehir. Çocukken geldiğim ve sevdiğim bir yer Konya”.

“BEN hafta hafta düşünen birisiyim. Bu nedenle önceliğimiz Kayserispor maçı. Önümüzde zorlu bir Kayseri deplasmanı var. Rakibimiz çok da transfer yaptı. İki takım için de güç bir karşılaşma olacak. Ama bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Kayseri’den alınacak bir galibiyetle her şeyin değişeceğine inanıyorum. Bunu yapabilecek gücümüz ve enerjimiz de var”. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Bülent Korkmaz: Başarıya inanmalıyız
HABER YORUMLARI