Torku Jelifest

Bülent Arınç: ‘Birilerine olan sevgimi kaybetmiş olabilirim’

  • Giriş Tarihi: 24.10.2015 12:50
  • Güncelleme Tarihi: 12:59
Bülent Arınç: ‘Birilerine olan sevgimi kaybetmiş olabilirim’

AK Parti'nin kurucularından Bülent Arınç, canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Heyecanımı kaybettiğimi de söyleyebilirim. Birilerine olan sevgimi de biraz kaybetmiş olabilirim." dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı ve Eski Başbakan Yardımcısı ve Bülent Arınç, CNNTürk’te Hakan Çelik’in programına katıldı. Arınç canlı yayında yaptığı konuşmasında “Birilerine olan sevgimi kaybetmiş olabilirim.” dedi. Arınç şöyle konuştu:

“Heyecanımı kaybettiğimi de söyleyebilirim. Birilerine olan sevgimi de biraz kaybetmiş olabilirim. Siyasette insanı her gün motive eden şey biraz da heyecanıdır. Mesela 60-65-70’lerde de siyaset yapanları biliyorum.O zamanlar ben dışarıdan takip ederdim ama 69’dan itibaren bizim bir hayalimiz, hedefimiz vardı.Bu hedefe varmak için dört partim kapatıldı benim. Necmettin Erbakan, Refah Partisi’nin kapatılmasından sonra mükemmel bir konuşma yapmıştı. İçi kan ağlıyordu, ‘Ama bu bizim hedefimiz içinde küçücük bir olaydı’ dedi. Biz o zaman da önümüze baktık. Fazilet Partisi kapandı önümüze baktık. AK Partiyi kapatacaklardı o zamanda önümüze baktık. Siyasette insanların hedefleri ve heyecanları olmalı. Belki de her şeye kavuştuğum için heyecanımı yitirdim.”

YOLA ÇIKTIKLARINI YOLDA BULDUKLARINA DEĞİŞİRSEN İŞ YÜRÜMEZ 

“İnsanlar sevgiyle ayakta durabiliyorlar. Ama burada bir azalma eksilme de olmuşsa kabahatin kimde olduğu önemli değil, beraber siyaset yapayacağınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmeye başlamışsa, ara vermenin tam zamanı demiş olabiliriz. İnsan yol arkadaşını çok iyi seçmeli. Ama yola çıktıklarını, yolda bulduklarında değişirsen işler yürümez. Her şeyi birlikte göğüslediniz, her zorluğa birlikte göğüs gerdiniz. Ama sonradan herhangi bir rüzgar sebebiyle siz bir tarafta, arkadaşlarınız başka arkadaşlar buldular, onlarla birlikte yola devam ettiler. Bu yol arkadaşlığı anlayış, kültür, inanç, dava beraberliğinden dışarı çıkmışsa, size düşen şey bir kenarda kalmaktır.”

BAZI TV KANALLARI BANA AMBARGO KOYDU

Bazı TV kanallarının hatta TRT ve Anadolu Ajansı’nın kendisine ambargo koyduğunu söyleyen Arınç;

“Benim kendilerine dost bildikleri kanallara çıkmamam konusunda ambargom vardı. Bu ambargoyu parti içerisinde herkes bilir. Benim sorunlu olduğum TRT’de dahil olmak üzere 2 yıldan bu yana diğerleri de 1 yıldan bu yana bu kişi programlarınıza çıkmayacak, eleştiri yapabilir düşüncesiyle ambargom var. TRT’nin ve Anadolu Ajansı’nın ambargo uygulaması benim için bir hicrandır. Son 2 yıllık programlarında herkes vardır ama Bülent Arınç yoktur. Bu benim şahsımın kötü oluşundan değil birilerini rahatsız etmemden dolayıdır. Ben birilerini rahatsız etmek için televizyona çıkmıyorum. Partimi daha güçlendirmek ve seçimde en iyi sonucu almak üzere tecrübemden bilgimden ne varsa paylaşmak için çıkıyorum. Başka bir amacım yok. Ben gönülden bir AK Partili olarak hayatımı sürdüreceğim benden artık bir tehlike beklemeyin. Benden bir yanlışlık beklemeyin. Ben sizin 50 tanesini bir araya getireceğiniz adamlardan daha çok şey biliyorum.” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Politika > Bülent Arınç: ‘Birilerine olan sevgimi kaybetmiş olabilirim’
HABER YORUMLARI