YAZARLAR

Yeni bir çağa merhaba demek için hep birlikte tek yürek olma zamanı gelmiştir.Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak yeni bir düzen yeni bir sistemi Yüce Türk ulusu merakla beklemektedir.Zaman su gibi akıp  gitmekte olduğu  ayan beyan  ortadadır.Türkiye genelinde ve Konya’mızda bütün işler  durdu.En kısa zaman için  iş çevrelerini  harekete geçirmek  mecburiyeti vardır ve beklenmektedir.Bundan dolayı birlik ve beraberliğin tam zamanıdır.İkinci  bir seçime 4,5 yıl var herkez iş başına devam etmelidir.

Yüce Türk ulusunun şöyle tuhaf bir tarafı vardır.Son aylarda küçük ve  büyük esnaf elindeki malını istediği  gibi  zam yaptı.Olmaz böyle şey hem ayıp hemde günahtır.Diğer yandan  dış mihraklar onlar da boş durmuyorlar onlarda harekete geçiyorlar.

Dünyadaki  sistem sıkışıklığı, ülkemize olumsuz etki etmektedir.Cumhuriyet idaresiyle kurulan devletimizde son kırk yılda Cumhuriyetin  eserinden bir şey bırakmamak için  yıkımla uğraşmaktadırlar.Gerek iç ve gerekse dış mihrakların akıl almaz entrikaları gündeme düşmekte, toplumsal  çöküşün  ayak sesleri az da olsa duyulmaktadır.

Her gün konuşulan  demokrasinin  kendisi nerede?  Bilen bile yok.Cumhuriyet , demokrasi  derken, içinden çıkılmaz bir bilinmezlikle ne yapacağımızı, nasıl çıkış yolu  bulacağımızı bile unutturdular.

Her ülkede  bu böyle, hele son dönemde, özgürlükler ülkesi olarak şişirilen  ABD’de iç kaynama başladı.Demokrasi adına yapılan seçimler de demokratlar beklemediği yenilgiyi aldı.Cumhuriyetçiler kazandı.

Başkanlık adına yapılan bu kıran kırana seçim savaşında kazanan, kaliteli  ve karakterli olan değil, daha çok  milli değerleri vurgulayanlardır.Zamanla, ayrı ayrı ulus devletlere  dönüşecek olan sözüm ona özgürlükler  ülkesinin  çok yakın bir zamanda çok daha kırılmalar yaşayacağını, bunun tüm dünyada etkilerinin olacağını göreceğiz.

Her yönlü ve her kesime hitap ederek gerçek kurtuluş  yolunu göstermekte, reçetesini sunmaktadır.

Bunun için, hedef tutmak, hedefli yaşamak şarttır.

Başkalarına bakmaz, yabancıları örnek almaz.Kendi milletiyle şartlarını oluşturarak  çok az imkanlarla büyük imkanlaşmanın yolunu bulur.Özenmez, özendirir.

Yıkım yapana, şaşırtana öyle bir ders verirler ki, kimse nereden geldiğini bile göremez.Yeni bir çağa merhaba demek için , hep birlikte tek yürek olmayı, yeter ki yürekten isteyelim.

> Yeni Meram >Yazarlar > BUGÜN CUMA:SEÇİM BİTTİ HERKEZİN TRAŞI GÖZÜNÜN ÖNÜNE İNDİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.