YAZARLAR

Bir önerim olacak vicdanı kirlilere;

Tamam, canınız çok kıymetli, korkaksınız, yüreğiniz yaşadığınız topraklar için, yurdunuz için, bağımsızlığınız için atmıyor.

Sizleri kömür ocaklarında iki yıl çalıştırmayı da benim vicdanım öneriyor.

Sizleri Van Depremi’nde yıkılan okulların inşaatlarında çalıştırmayı da benim vicdanım istiyor.

Sizleri hızlı tren için demiryollarında, duble yol için karayollarında çalıştırmayı benim vicdanım ısrarla hem de hiç bir ücret ödemeden iki yıl boyunca tatil yapmadan, yaptırtmadan yaşatmayı diliyor.

Benim vicdanım, sizlerin vicdan-ı retçi olduğunuzu ömür boyu taşımanız, çocuklarınıza miras bırakmanız için mutlaka sizde bir iz olmasını ve toplumun sizi her yerde görmesini istiyor.

Osmanlı Devleti ilk ordusunu; Hıristiyan çocuklarını ailelerinden küçük yaşta koparıp, yeniçeri kışlalarında eğitip, aile kurmalarını, çocuk sahibi olmalarını önleyip, analarından, babalarından, kardeşlerinden koparıp oluşturdu. Sevgiden yoksun, sadece parayı öğrenen bu oluşum; paralarını zamanında alamayınca padişahların, sadrazamların, yüzlerce devlet görevlisinin başını yedi.

Padişaha, devlete isyan ettiler.

Sonra ne oldu?

Padişah bütün kışlayı top ateşi ile yerle bir etti ve kendi ordusunu yok etti.

Batı devletleri örnek alınıp, askeri okullar açıldı, ordumuzun oluşumuna ilk adımlar atıldı.

Mustafa Kemal işte bu oluşumda yetişen, arkadaşları düzenli bir eğitimle yetişen subaylardı.

Çok çileler çektiler, çok savaşlar gördüler, düşmanla işbirliği eden, vatanını satan çok paşalar, birçok korkak padişahlar tanıdılar. İstanbul’da işbirlikçi, İngiliz uşağı, ABD mandacısı yazarlar, gazeteciler, gazete sahipleri, hainler tanıdılar.

İşte bütün bunları yaşadıkları için kimseye güvenmez, siyasilerin, basının satın alınabileceği hiç akıllarından çıkmazdı.

TSK’yı oluştururken, zorunlu askerliği koyarken paradan başka bir şey düşünmeyen eskinin yeniçerisi, ABD’nin conisi yerine Türk analarının doğurduğu Mehmetçiğe vatan savunmasını teslim ederek ordusu ve milletiyle bütünleşmiş bir ulus devlet yaratmak istediler.

Padişahlık dönemine mi geri dönüyoruz?

AB istedi; ordunu küçült!

AB istedi sınırdan jandarmayı çek, polisi koy, bunun ötesi sınırı hain Barzani birlikleriyle koru.

AB istedi vicdan-i ret yasasını gündeme getir. Avrupa istedi ıslahat yap, tanzimat yap, azınlıklara hak ekümenikliği ver… Ver… Ver… Osmanlı’yı da böyle böyle küçültüp yok ettiler.

Ya tarih okumuyorsunuz, ya bilmiyorsunuz, ya da Avrupa’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu hala hazmedemediğini, ABD’nin de Lozan Antlaşması sınırlarını ret edip Sevr’i canlandırıp, ekümenikliği hayata geçirip, İstanbul’u dinlerin başkenti yapıp topraklarımıza, incirliğe halktan gizli yerleştirilen nükleer tehlike azmış gibi patriotlarla da hepimizi tehlikeye atmasını nasıl kabul ediyorsunuz?

ABD VE AB’nin asla Türk halkının çıkarına, lehine bir şey istemeyeceğini anlayın artık!

Alınmayan AB’nin dayatmalarına bakın!

Mehmetçiğime ve orduma göz diktiler!

> Yeni Meram >Yazarlar > BU YAPILANIN ADI; TSK ‘YI VE MEHMETÇİĞİ YOK ETMEK Mİ? VİCDANLARI KİRLE
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.