Torku Jelifest

‘Bu provokasyonları boşa çıkaracağız’

  • Giriş Tarihi: 6.06.2015 22:32
  • Güncelleme Tarihi: 22:32
‘Bu provokasyonları boşa çıkaracağız’

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin, "Siyaset kurumu olarak, demokrasinin unsurları olarak sükunet ve soğukkanlılık içerisinde bu provokasyonları boşa çıkaracağız" dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile valilikte Diyarbakır’daki patlamaya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, demokratik düzenin temel taşları olan partilere yapılan saldırıların aslında demokrasiye, demokratik siyasete yapılmış saldırılar olduğuna işaret ederek, seçime iki gün kala yapılan bu saldırının niyeti açıkça ortaya koyduğunu vurguladı.

“Bu saldırıyı yapan alçak provokatörler, bu seçimin sonucunu etkilemek istemektedir. Buna karşı verilebilecek en güzel cevap sandığa gitmek ve provokatörlerin amaçlarını boşa çıkartmaktır. Türkiye’de provokasyonlar değil, milli irade kazanacaktır” diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Hiç kimse sosyal mühendisliklerle Türkiye’nin geleceğini tayin edemez. Türkiye’nin geleceğini tayin edecek olan bizatihi halkımızdır, milletimizdir. Halkımıza sandık başına giderek oylarını kullanmaları çağrısında bulunuyorum. Bu olaydan önce böyle bir niyetimiz olmasa bile şimdi gidin. İnadına provokasyonlara karşı koyalım. Kime oy verirsek verelim ki bu herkesin özgür iradesiyle tayin edeceği bir husus. Biz tüm halkımızın iradesine saygılıyız. Tüm partiler demokrasinin unsurlarıdır. Partiler birbirlerinin düşmanı değil, rakibidir. Herkesin iradesini sandığa yansıtması gerekir.”

“Bu provokasyonları boşa çıkaracağız”

Geçmişte Türkiye’de çok olaylar yaşandığına dikkati çeken Yılmaz, failler ortaya çıktığında bunların ne amaçla yapıldığının görüldüğünü belirtti.

“İnşallah failler yakalanacak ve adaletin önünde hesap verecek” ifadelerini kullanan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir tek insanın canı, bir tek insanın hayatı tüm seçimlerden, ideolojilerden, siyasi hedeflerden daha önemlidir. İnancımızın gereği olarak da haksız yere katledilen bir tek insan, tüm insanlık katledilmiş gibi anlam ifade eder. Dolayısıyla bir tek insanın hayatı bile tüm siyasi kaygıların ötesindedir. İnşallah siyaset kurumu olarak, demokrasinin unsurları olarak sükunet ve soğukkanlılık içerisinde bu provokasyonları boşa çıkaracağız.> Yeni Meram >Güncel > ‘Bu provokasyonları boşa çıkaracağız’
HABER YORUMLARI