YAZARLAR

Bu birliktelik bozulmasın-Abdullah Leblebici-Yeni Meram Gazetesi

Seydişehir’ e tayin ve atama ile gelip bir müddet çalışan, görev süresi tamamlanınca ayrılan kamu görevlilerinden bugüne kadar memnun olmayanına rastlamadım.

Bu insanlar ile nerede karşılaşırsam her defasında “Memleketinizin kıymetini bilin” ifadelerini duydum.

Tarihi, Sosyoekonomik Kültürel yapısı, doğal güzellikleri Belediye hizmetleri, temizliği modern cadde sokakları ve binaları ile Konya ilinin en önde gelen yerleşim birimlerinin başında yer alan Seydişehir’ in son yıllarda aldığı hizmetleri göz ardı etmek mümkün değil.

Alacabel tünelinin ihalesi, Tınaztepe Tüneli ihalesinde sona doğru yaklaşılması, Hızlı tren projesinde zemin etüt çalışmaları çerçevesinde 450 sondajın 350 tanesinin yapılması, Seydişehir-Konya yolu, Bozkır yolunun genişletilmesi çalışması, Seydişehir-Beyşehir bölünmüş yol ihalesine az bir süre kalması,

Belediye hizmetleri konusunda Seyit Harun ve Kuğulu vadisi projeleri, Eski Garaj civarında yapılacak önemli eser, ana ve ara yolların asfaltı, Atık su arıtma tesisinde sona yaklaşılması, mahallelere yapılan yatırımlar ve hizmetler başta olmak üzere sportif ve sosyal organizasyonlar halkımızın istifadesine sunuluyor.

Etibank Alüminyum tesislerinin 550 milyon doları aşarak modernizasyon çalışmalarına ara vermeden devam etmesi.

Bu önemli hizmetlerin gerçekleştirilmesinde yerel ve merkezi yönetimin uyum içinde çalışması oldukça etkili.

Yerel ve merkezi yönetim ile birlikte, kamu kurum ve kuruluşlarının da karşılıklı iletişimi, iyi niyeti ve koordineli bir biçimde çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok.

Seydişehir ne yazık ki, anlaşamamazlık, çekememezlik, koordine eksikliği ve iyi niyetsizlikten çok çekti.

Kaymakam ile Belediye başkanının, parti başkanı ile Belediye Başkanı veya kaymakamın anlaşamaması, beraberinde kamu kurumları arasındaki diyalog eksikliği, sivil toplum kuruluşları ile merkezi ve yerel yönetim idarecilerinin kırgınlıkları, kısaca Seydişehir geçmişte bu gibi kopukluklardan çok zarar gördü.

Yerel ve merkezi idare, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ve halk arasındaki kopuklukların hizmetlere ve yatırımlara olumsuz şekilde direk olarak yansıdığını ifade etsek asla abartı olmaz.

Geçmişte kopukluklar hizmetleri ciddi anlamda aksatmış bizler de buna şahit olmuşuzdur.

BU BİRLİKTELİK BOZULMASIN

Şu anda Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar arasındaki iletişim mükemmel bir seviyede.

Bunun gerçekleşmesinde Kaymakam Özyiğit, Başkan Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Konurer’ in yaklaşımları etkili olmuştur.

Tepede oluşturulan bu birliktelik suya atılan taş misali dalga dalga alt birimlere olumlu yansımaktadır. Beraberinde de yukarıda bahsettiğim güzel ve kalıcı hizmetler Seydişehir’ e kazandırılmaktadır.

Bu güzel birlikteliğin gerçekleşmesinde emeği büyük olan başta kaymakam Özyiğit, Belediye Başkanı Tutal, AK parti ilçe başkanı Mustafa Konurer, Kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum kuruluşları ve halkımıza çok teşekkür ediyor,

Ve “Bu birliktelik bozulmasın” diyorum.

 

 

 

 

 

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Bu birliktelik bozulmasın
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.