Torku Jelifest

Brunson’un 10 yıla kadar hapsi talep edildi

  • Giriş Tarihi: 12.10.2018 15:46
  • Güncelleme Tarihi: 16:16
Brunson’un 10 yıla kadar hapsi talep edildi

İzmir'de yargılanan ABD'li casus Brunson için örgüte üye olmaktan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Mutlu Akü

İzmir’de yargılanan ABD’li casus Brunson için örgüte üye olmaktan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson 4. kez hakim karşısında. Son dakika habere göre, savcı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Brunson için adli kontrol kararlarının kaldırılmasını talep etti. Öte yandan savcı mütalaasında, terör örgütüne üye olmaktan 10 yıla kadar hapis talep etti.  ABD’li pastör Brunson, 10 yıla kadar hapsinin istendiği davada son sözünü soran hakime “Masumum, beraatimi istiyorum” yanıtını verdi. Brunson’un avukatı ek savunma istemedi. Brunson, “Masumum, beraatimi istiyorum. Türkiye’yi seviyorum” cevabını verdi.

TAHLİYE OLABİLİR
Yaklaşık 2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson’ın İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Brunson için adli kontrol şartlarının kaldırılmasını ve ”örgüte üye olmak”tan 5 ila 10 yıl arasında hapis talep etti. Alt sınırdan ceza verilirse Brunson’ın yattığı süre de göz önüne alınarak tahliye edilmesi bekleniyor.

”TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM”
Brunson’un avukatı ek savunma istemedi. Beraatini isteyen Brunson ise ”Türkiye’yi seviyorum, İsa’yı seviyorum, masumum” ifadesini kullandı.> Yeni Meram >Güncel > Brunson’un 10 yıla kadar hapsi talep edildi
HABER YORUMLARI