YAZARLAR

Kuvvetler ayrılığının üçüncü ayağının kutsiyetine inanmış bir Konya çocuğu Hukuk Fakültesin de duygu ve düşüncelerinin özüyle bütünleştiği bir İstanbul Hanımefendisi NUREFSAN Kıza gönlünü kaptırmış, Fakülte arkadaşı bir Hukukçu ile hayatlarını birleştirip bir yaşam mücadelesi içine girmişlerdir.

Mesleğine aşık bu iki genç Hukukun üstünlüğünün umdelerini hayatlarının akışı içinde devasa adımlarla pekiştirirken Oğulları CUMHUR Sevgilerinin meşalesi olmuş bir ömür boyu yollarını aydınlatmış, MELEK Hanımın aileye gelin gelmesi TUNA Torunun umutları ve geleceği sevgi yumağı ile tamamlanmıştır.

Ailenin bir hukuk grubunu oluşturması bir tesadüf değil, bir tutku ve adalet aşkının eseri olmasından kaynaklanmaktadır. Ülkemizde ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI ile temeli atılan Cumhuriyetin eseri Türk Hukuk sistemimiz eğer ayakta kalıyorsa BOYACIOĞLU ailesinin yüreğindeki Hukuk’un sömel ve temellerinin sağlamlığı ile daha nice yıllar ayakta kalacak ve yetersizlikleri de Cumhur’lar, Tuna’lar yeterli kılma mücadelesi vereceklerdir.

Konya barosunun duayenlerinden olan can dost Ahmet BOYACIOĞLU yüreğindeki hukuk sevgisini üç dörtlük ve üç nakaratlık bir marş’a döküp geleceğin Hukukçularına armağan etmiştir. Oğul CUMHUR Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ki görevi yanında saygın bir bilirkişi bilgeliğine geldiğini kanıtlayıp mesleğinde başarının merdivenlerinden basamak, basamak yükselmektedir.

Anlam ve içeriği ile Ülkemiz Hukukuna armağan edilen Av. Ahmet BOYACIOĞLU nun

KONYA BAROSU MARŞ

KONYA MEKTEBİ HUKUK’DUR İLK OCAĞIMIZ

BİN DOKUZYÜZ ON İKİ’DE VERİLDİ SANCAĞIMIZ

YÜZ YIL BOYUNCA MESLEĞE AÇIK KALDI KUCAĞIMIZ

KONYA BAROSU OLARAK HEP İLERİ KOŞACAĞIZ

YÜZ YILDIR UFUKTA YÜKSELDİ BARO OCAĞIMIZ

GENCİ KIDEMLİSİ İLE HEP BİRLİK OLACAĞIZ

İLKEMİZ; HÜRRİYET, BAĞIMSIZLIK VE ADALET

DÜRÜSLÜK VE SADAKATLA ETTİK HEP VEKALET

HAKLIYI HAKSIZI AYIRMAKTA MESLEĞİMİZ DELALET

KONYA BAROSU MENSUBUYUZ ETMEYİZ İHANET

YÜZ YILDIR UFUKTA YÜKSELDİ BARO OCAĞIMIZ

GENCİ KIDEMLİSİ İLE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ

ADALETLİ, KUVVETLİ, TARAFSIZ OLMAK GAYEMİZ

HAKLIYI SAVUNARAK ADALETE HİZMET SAYİMİZ

CUMHURİYETİMİZİN SAVUNUCUSU VE HAMİSİYİZ

KONYA BARASU MENSUBUYUZ, HEP ÖNDEYİZ

YÜZ YILDIR UFUKTA YÜKSELDİ BARO OCAĞIMIZ

GENCİ KIDEMLİSİ İLE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ

> Yeni Meram >Yazarlar > BOYACIOĞLU AİLESİ YÜREĞİNDEKİ GERÇEK HUKUK !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.