Torku Jelifest

Borç yapılandırmada ikinci taksit ödeme son günü 1 Ekim

  • Giriş Tarihi: 23.09.2018 13:04
  • Güncelleme Tarihi: 13:06
Borç yapılandırmada ikinci taksit ödeme son günü 1 Ekim

Vergi, prim, trafik cezası gibi borçların yapılandırılması için ikinci taksit ödemesi 1 Ekim'de. Ödemeler, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.

Mutlu Akü

Vergi, prim, trafik cezası gibi borçların yapılandırılması için ikinci taksit ödemesi 1 Ekim’de. Ödemeler, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.

Af yasasıyla 31 Mart öncesine ait vergi, prim, trafik cezası gibi borçlar için vatandaşa yapılandırma hakkı tanınmıştı. Milyonlarca kişi bu haktan yararlandı. Yapılandırmaya başvuranların ilk taksit ödemesi ise Eylül’de başladı. 1 Ekim Pazartesi günü bu süre doluyor. Gelir İdaresi Başkanlığı da internet sitesi aracılığıyla vatandaşları uyarmak için duyuru yayımladı.

İLK İKİ TAKSİT ÖNEMLİ

Duyuruda, kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ‘ilk iki taksitin’ süresinde ödenmesi gerektiği belirtilerek, “Yoğunluk sorunlarıyla karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmayın” denildi. Ödemeler, ‘gib.gov.tr’de yer alan interaktif vergi dairesi uygulamasından, ‘Borç Sorgulama ve Ödeme’ bölümünden yapılabiliyor. Ayrıca anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla banka şubelerinden, taksit ödenebiliyor. Ödemeler, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.> Yeni Meram >Ekonomi > Borç yapılandırmada ikinci taksit ödeme son günü 1 Ekim
HABER YORUMLARI