Ruşeym Torku

‘Bölgenin Eğitim İhtiyacını Karşılayacağız’

  • Giriş Tarihi: 30.05.2013 13:01
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
‘Bölgenin Eğitim İhtiyacını Karşılayacağız’

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hakkı Gökbel, toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim faaliyetlerini de sürdüreceklerini ifade etti.

Why Note!?

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Akademik Kurul Toplantısı’na Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel de katıldı. Fakülte yönetimi ve öğretim üyeleriyle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Bölgemizdeki kurum ve kuruluşların eğitim taleplerini karşılama noktasında gerek Sürekli Eğitim Merkezimiz gerekse Teknoloji Fakültemizin yürüteceği projelerle talep edilen eğitimlere önemli çalışmalarla cevap verileceğine inanıyorum. Yürüteceğimiz çalışmalarla üniversitemiz bölgenin eğitim ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak.” dedi.

Akademik Kurul Toplantısı’na Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Faruk Ünsaçar, fakülte yöneticileri ve öğretim üyeleri katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZ UYGULAMA PROJELERİ ÜRETİYORLAR”

Fakültenin fiziki yapısı ve yürütülen projelerle ilgili Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e bilgi veren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Faruk Ünsaçar, “Öğrencilerimiz derslerde aldıkları eğitimlerin yanı sıra sanayi alanında önemli yerlere gelmiş kişilerle öğrencilerimizi her hafta düzenli olarak bir araya getiriyoruz. İş hayatıyla ilgili tecrübelerini tavsiyelerini öğrencilerimizle paylaşıyorlar. Önemli kuruluşlarla bu konuda işbirliğine gittik ve yaptığımız listeler doğrultusunda bu programların videoları çekiyoruz. Belirlenen derslerde öğrencilere bu videolar izletiliyor ve bunun üzerinden sınavlarda soru soruluyor. Bilgilerin kalıcı olması açısından da bu çalışmalar önem kazanmaktadır.” dedi.

Proje üretmeye oldukça önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Ünsaçar, “Oluşturduğumuz Kariyer Planlama ve Takip Ofisi ile öğrencilerimiz firmalarla işbirliği halinde çalışacaklar ve proje üretecekler. Oluşturulan veritabanları ve firma-öğrenci grubu eşleştirmeleri de yine bu takip ofisi tarafından yürütülecek. Bu projelerle öğrencilerimiz derslerde aldıkları eğitimlerle uygulama alanında çalışma fırsatı bulabilecek.” dedi.

“PROJELERİMİZLE ÇEŞİTLİ ALANLARA EĞİTİM VERECEĞİZ”

Toplumun ihtiyacı olan bazı eğitim faaliyetlerinin de yürütüleceğini ifade eden Prof. Dr. Ünsaçar, “Öğretim üyelerimizin ve öğrencilerimizin oluşturduğu Robotik ve Helicopter gibi gruplarla lise öğrencilerine yönelik dersler vereceğiz. Sanayideki işletmelerin ihtiyacı olan eğitimlerin verilmesi için kaynakçılık, taşıt elektroniği ve arıza teşhisi, hidrolik bilgisayar yazılımları, web tasarımı gibi çok sayıda kurs vereceğiz. Sanayi alanının yanı sıra Konya Emniyet Müdürlüğü’nden gelen talep üzerine güvenlik sistem ve cihazları kursu da açacağız.” dedi.

Fakülte bünyesinde yürütülecek olan eğitim çalışmalarına önem verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Bir süre önce Telekom Teknikerleri Derneği ziyaretime geldi. Bünyesindeki üyelerin lisans eğitimlerini tamamlamaları için üniversitemizden destek istediler. Gerekli kanunların yürürlüğe girmesiyle birlikte üniversitemizle işbirliği çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Bu eğitimlerin sağlanması noktasında da Teknoloji Fakültemiz önemli bir noktada yer alıyor. Derneğin yaklaşık 5 bin 500 üyesi var ve lisans tamamlamadaki işbirliğimiz bu açıdan önem kazanmaktadır. Yaptığı faaliyetler açısında önemli bir konumda olan bir derneğin eğitim faaliyetlerini bizim üniversitemizin yürütmesi de bu açıdan önem kazanmaktadır. Fakültemiz bu bakımdan bölgedeki kurum ve kuruluşların eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi noktasında önemli bir konumdadır.”dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Bölgenin Eğitim İhtiyacını Karşılayacağız’
HABER YORUMLARI