YAZARLAR

***

“BEN her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

***

BİLİN BAKALIM KİM?

Bu ülke 2 kitabı okumadığı için bu hale düştü… 1-) Kur’an-ı Kerim okuyup anlasaydık dini kullandırmazdık… 2-) Nutuk’u okuyup anlasaydık düşmanı tanır, vatanı satmazdık…

Anlaşılan o ki, birisi okumamış!

***

bizim-oslar-da-oradalardi

 -YAZILI-

***

UYARI: Bir dönem meram kaymakamı olan bugünün Bursa Vali Yardımcısı değerli dostum İsmail Demirhan’a ait. İnşallah unutmazsınız.

***

bizim-oslar-da-oradalardi-2

“OŞ”LAR ORADALARDI…

Haber Türk Kulübü’nde gösterdi.

Yer Montekarlo… Hani şu ünlü kumarhanelerin bulunduğu kent… “Kızılhaç’ın 67. Kuruluş Yıldönümü” kutlandı, ama ne kutlama… Dünyanın dört bir yanından yine kral-kraliçe vesaire en ünlü kişiler katıldılar. Ne mücevherler, ne göz kamaştıran elbiseler, ne dekorlar… Ülkemizden 8-10 kişi de olsa Rükuşlar, Kokoşlar, Nonoşlar, Nuroşlar da oradaydılar.

Ardından başka bir haber: Bu haber, İsviçre’nin kuruluşunun bilmem kaçıncı yıldönümü kutlamalarıyla ilgiliydi… Yine o tanıdık şahane salonlar, bahçeler, elbiseler, mücevherler eşliğinde ünlüler katıldılar. Ülkemizden 8-10 kişi de olsa Rükuşlar, Kokoşlar, Nonoşlar, Nuroşlar da oradaydılar. Bir Türk olarak onları keyifle izledim! Ve içimden şu soruyu geçirdim: Acaba bu “oşlar”ımız IŞİD’i, PKK’yı biliyorlar mıydı?. Gerçi, bilselerdi ne yazardı. Savaşta onların yakınları yoktu.

***

BEETHOVEN’DEN: “İnsanlar arasında iyilikten başka hiçbir üstünlük kabul etmem. Karakterin olmadığı yerde ne büyük sanatçı, ne de büyük mücadele adamı vardır. Orada var olan, zamanın yok ettiği içleri boş yaratıklardır. Bütün mesele büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.

***

KALDI 9 GÜN…

23 Ağustos için oyalayıp duruyor.

Bildiğimiz O bir kişi….

yine O’nun mu dediği olacaktı?

hükümeti kurdurmayacaktı.

Kaldı sadece dokuz gün…

Size taa 12 Haziran’da söylemiştik:

Kasım’ın 15’i mi olur, 22’si mi?

Yoksa, Mart mı Nisan mı?…

“Tekrar seçim’e hazır olun” diye ama “önce ülkenin çıkarları” en ön plana çıkınca bir mucize gerçekleşecek gibi görünüyor.

Eğer gerçekleşmez ise…

İşte o gün var ya o büyük gün…

Perçem düşecek kel görünecek!

Ama, meclisimiz hala tatilde….

Kumsallarda güneşliyorlardır!

Ve “her şeyin başı sabır”dır…

***

KÜÇÜK BİR NOT: Dönemin Başvekili, bugünün Cumhurreisi Recep Tayyip Erdoğan’dan:

“Fakir çalamadığı için fakirdir!” ¸“Zengin çaldığı için zengindir!”

Yıllar önce söylediği bu sözler Erdoğan’ın başına bela olmaya devam ediyor. Ve devam edecek gibi görünüyor. Yani, demek istediğimiz o ki, bazıları “öküz altında buzağı arıyor!!!”

> Yeni Meram >Yazarlar > Bizim ‘oş’lar da oradalardı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.