YAZARLAR

Bir Atasözümüz vardır, Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Görünür rübbe’yi hali ehvalinden. Bir iş yerinin vitrini ne kadar gösterişli ve görkemli ise dükkanın içinin de aynı olacağı bilinir

Gerek bayram süresinde ve gerekse Bayram öncesinden Meram Belediye sarayımızın bulunduğu Şeyh Sadreddin Mahallesi cadde ve sokakları ne yazık ki yeterince temizlikten nasibini alamamaktadır… Sokak aralarındaki evlerin bahçelerindeki yeşillikler-çitler-ağaç ve direk dipleri budanıp disipline edilmediğinden adeta yaya kaldırımlardan geçip yürümek mümkün değildir.

Belediyenin arka girişi Civan sokağı sağlık ocağı çevresindeki yaya yollar kötü örneğin başında gelir. Dr Muhsin Faik Dündar Sokak’ta bulunan şu Taşkıran Ap. Bahçesi’ne bakınız! Bir sigara izmaritinden yangın kapıda, bahçedeki yeşiller üzerine atılan evsel çöpler, mendiller iğrenç bir görüntü ile de korkutucu.

Konevi’den Stadyuma giden sokaklardaki ağaç dipleri kurumuş otlar atılan çöpler ve evsel atıklar medeni bir şehrin sokaklarında olamaz.

Genel anlamda cadde ve sokakların Belediyemiz vitrini sayılan yerlerde olsun örnek bir temizlik gerektirmez mi?

Biz şimdi can kişinin kendi canı misali sadece Şeyh Sadrettin Mahallesi’nden dert yanıyoruz. Meram Belediyemizin Meram Mesire yerinin de hali malum. Şehrimizin en çok insan potansiyelinin olduğu bu bölgelerin temizliğini yürüten şirket ve kurumların akıllıca disipline edilip, verimli çalışma yapmaları mutlak surette sağlanmalıdır.

Bizler dost acı söyler misali duygularımızı dizeledik. Bunlar beklentilerimizin özünden örneklerdir. Gerçek anlamdaki beklentilerimizi Belediye Başkanımız Sayın Dr. Serdar Kalaycı ile yardımcıları ve Temizlikten sorumlu birim başkanları çok iyi bilirler. Onlar bizim can dostlarımızdır. Onlar vazifeyi asliyelerinin özündeki görevlerini mutlak surette bilirler.

Biz bir hatırlatma ile yol gösterip ışık tutmayı görev sayıyor ve Belediyelerimiz çalışanlarının tümünün gece gündüz demeden bizlere hizmet sunma yarışında olduklarının da idraki içindeyiz. Bu vesile ile bizler Bayram yaparken onlar gece gündüz insanımıza hizmette yarıştılar.

Mübarek Ramazan Bayramının Belediyeler çalışanlarına. Emniyet ve Aşayişden sorumlu tüm çalışanlarımıza, Okurlarımıza ve bizim Basın çalışanlarımıza yürek dolusu sevgi ile Bayramlarını kutlar yaşama sevinci dolu yıllar dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > BİZİM MERAM BELEDİYEMİZİN VİTRİNİ!!!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.